Tachovští neprožívali v poslední době zrovna povedené období. Z posledních dvou zápasů proti Zličínu a Čížové vytěžil Tachov jen jediný bod.

„Je to derby. Bude to určitě vyhecovaný zápas. Pro diváka by to mohl být pěkný fotbal. Jak my tak Rokycany budeme chtít vyhrát," říká k následujícímu zápasu trenér Tachova Zdeněk Bečka.

Kouč Tachova ale navíc musí řešit problémy se složením sestavy.

„Menší zdravotní trable má několik hráčů. Otazník visí především nad startem Habarta, Hutty a Malého," vypočítává možné oslabení kouč Zdeněk Bečka.

Rokycany zavítaly v minulém kole do Plzně, kde je hostilo Dynamo . Ve velmi bojovném utkání, kde zranění nebyla výjimkou, se z vítězství 3:1 radovali Rokycanští.

„Tachov je velmi těžký soupeř. Podle mě by se měl v konečném zúčtování pohybovat do třetího místa," upozorňuje na sílu soupeře rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

„My jsme navíc v posledním zápase proti Dynamu přišli o několik hráčů. Adam Čihák a Jan Vaščák jsou dlouhodobě pryč. Oba dva jsou po operaci a budou chybět přibližně půl roku. Menší zdravotní problémy má také Pavel Aubrecht, u kterého se ještě uvidí, zda nastoupí. A mimo je také Kroc," vypočítává citelné ztráty kouč Aubrecht.

„Budeme se snažit domluvit s plzeňskou Viktorií na posílení, abychom byli vůbec schopní postavit konkurenceschopnou sestavu. Těch ztrát je momentálně hrozně moc," dodává na závěr rokycanský trenér.

Program 12. kola

Hořovicko – Jindřichův Hradec (SO 14.30)
Zličín – Sušice (SO 10.30, rozhodčí Melničuk)
Čížová – Doubravka (SO 11.00, Šimáček)
Rokycany – Tachov (SO 14.30, Váňa)
Nová Ves – ZČE Plzeň (NE 14.30, Poživil)
Cheb – Písek (SO 14.30, Cihlář)
Táborsko B – Milevsko (NE 10.15)

Dominik Rejthar
Benešov – Český Krumlov (NE 14.30, Kříž)