Na tenhle zápas čeká celý fotbalový národ. Viktoria Plzeň a Sparta Praha – dva nejlepší české kluby posledních let a zároveň dva nesmiřitelní rivalové se v neděli postaví v už dávno vyprodané Doosan Areně proti sobě.

Výrazně lepší nálada vládne po zápasech Evropské ligy v táboře Pražanů. 
V podání Sparty to sice v Izraeli nebyla žádná ofenzivní smršť, domácí tým BeerŠevy trefil břevno a tři velké šance chytil gólman Koubek, ale Sparta si nakonec díky Pulkrabově trefě odvezla tři body a vyhoupla se do čela skupiny.

Viktoria Plzeň naopak ve čtvrtečním domácím souboji s rumunském mistrem Astrou Giurgiu propadla výsledkově i herně. Podlehla 1:2 a ocitla se na posledním místě ve skupině E.

Nastoupí Hubník?

Kouč Roman Pivarník po zápase nešetřil kritikou. „Byl to náš nejhorší výkon na podzim, v každé složce jsme byli horší než soupeř. Někteří hráči se nad sebou musí zamyslet, co dělali špatně," prohlásil na adresu svých svěřenců kouč Plzně.
Citelným oslabením pro plzeňskou defenzivu byla absence zraněného kapitána Romana Hubníka.

Předpokládané sestavy:Viktoria: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela, Hromada, Hořava (Hrošovský), Kopic (Zeman) – Poznar, Bakoš.
Sparta: Koubek – Karavajev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec – Juliš, Mareček, Dočkal, Holzer – Lafata, Václav Kadlec.

„Důležité je, aby byl Roman Hubník do nedělního zápasu se Spartou zdravý," přeje si Pivarník, který prý ani nemusí hráčům svému týmu vyhánět z chmury z hlav po nevydařeném utkání Evropské ligy.

„V takovém sledu zápasů jsme schopni se z takového utkání poučit rychle na něj zapomenout. Teď nás čeká Sparta, chceme podat kvalitní výkon 
a zápas zvládnout," říká trenér Viktorie.

Viktoria už podobnou zkušenost má. Před rokem prohrála v Evropské lize ve Vídni s Rapidem, při zpáteční cestě podlehla v lize Brnu, ale v následujícím kole zdolala doma Spartu 2:1, i když padesát minut hrála bez vyloučeného Procházky.

Vzájemná bilance mluví jasně

Viktoria se v neděli večer může opřít o už dlouho vyprodanou Doosan Arenu, pozitivní vliv na sebevědomí hráčů může mít i bilance posledních čtyř vzájemných utkání v lize, která Plzeň vyhrála se skóre 9:1.

Druhá Plzeň je v tabulce 
o čtyři body před pátou Spartou. „Navíc má na rozdíl od nás zdravý kádr a může rotovat hráče.To vše mi říká, že je favoritem. My jí to ale chceme co nejvíce znepříjemnit," slibuje trenér Sparty David Holoubek.
Utkání rozhoduje Karel Hrubeš, pro kterého je to stý zápas v lize.

Fanoušci mohou při duelu se Spartou podpořit také Spolek 28, jenž pomáhá fotbalistovi Viktorie Mariánu Čišovskému v boji s vážnou chorobou ALS. Před vstupy do Doosan Areny i na tribunách stadionu si mohou zakoupit od hostesek náramek za 100 korun. Výtěžek z prodeje náramků půjde na konto Spolku 28.