Co udělat pro to, aby hráči přehodili rychle výhybku z Ligy mistrů do české domácí soutěže?

„Především musíme na úterní zápas v Římě, který nám ukázal, kde je současný evropský fotbal, zapomenout. Proti Teplicím budeme chtít dominovat a hrát ofenzivní fotbal. Věřím, že se nám to v domácím prostředí podaří,“ přeje si kouč Viktorie Pavel Vrba.

„Bude to rozdílné utkání než v Římě, stejně jako je česká liga jiná než Champions League. Budeme se muset vyrovnat s dobýváním zodpovědné obrany Teplic. Musíme být hlavně produktivnější. Doufám, vstřelíme více gólů než v předchozích zápasech v naší lize,“ přeje si trenér Viktorie Pavel Vrba.

Teplice vyměnily trenéra, odvolaného Dana Šmejkala nahradil Stanislav Hejkal z pražské Sparty. „Vždy, když přijde nový trenér, spousta hráčů ožije. Nedokážu ale posoudit, co všechno nový kouč změní. Uvidíme, co s týmem udělá,“ říká Vrba.
V Teplicích působí bývalí hráči Plzně Vaněček, Horaa Kučera. Viktoria tak musí počítat s jejich zvýšenou motivací. „Hora s Vaněčkem jsou podle mne klíčoví hráči soupeře v ofenzivě. Sleduji je a vím, že dávají spoustu gólů, oba jsou velice nebezpeční. Budeme si na ně muset dávat pozor,“ zdůrazňuje.

Viktoria v nové sezoně doma v lize ještě neztratila ani bod.

„To potěší, ale kvůli fanouškům mě mrzí, že nedáváme více gólů s výjimkou zápasu s Mladou Boleslaví. Když se na vítězné vlně udržíme i po utkání s Teplicemi a vstřelíme i více branek, budu maximálně spokojený,“ dodává Pavel Vrba.
Jenže na bodový zisk si brousí zuby i v Teplicích. „Plzeň porazila Spartu, ale pak vysoko prohrála v Římě. Nebude to pro ni jednoduchý zápas. Připravíme se tak, abychom z Plzně něco přivezli,“ vzkázal na západ Čech asistent teplického trenéra Pavel Drsek.

Kdo se bude v neděli v Doosan Areně radovat?