„Je to velká motivace,“ hlásí před zítřejším soubojem se Spartou sedmnáctiletý brankář Viktorie Richard Mařík.

Už ve středu vás čeká v Praze derniéra ligového podzimu, kde změříte síly s pražskou Spartou. V případě vítězství se můžete dotáhnout na vedoucí Zbrojovku Brno. Je to velká motivace?
Je to velká motivace. A myslím, že pro oba týmy.

Jaké utkání vás na Spartě čeká a s jakým cílem do něj půjdete? Věříte, že uspějete?
Určitě do toho půjdeme s cílem vyhrát a dotáhnout se na čelo. Samozřejmě věřím, že ten zápas zvládneme.

Pojďme se ohlédnout zpět za dorosteneckou Ligou mistrů. V dosavadních pěti zápasech jste uhráli pět bodů. Jak jste s bodovým ziskem a výkony týmu spokojený?
Určitě jsem spokojený nejen já, ale i celý tým. Je to pro nás všechny opravdu obrovský úspěch.

Real Madrid má už postup do další fáze jistý. Vy si to o druhé postupové místo rozdáte v posledním zápase v Přešticích proti AS Řím. Kdyby vám někdo před startem soutěže řekl, že o postup budete bojovat až do posledního kola, co byste mu na to odpověděl?
Asi bych mu to úplně nevěřil, ale ukázali jsme, že si s námi nikdo nebude dělat, co chce. Dokázali jsme, že jsme schopní hrát i s týmy, které mají světová jména.

Odchytal jste zatím všechny zápasy v Youth League. Který byl pro vás osobně zatím nejtěžší? Kde jste měl nejvíce práce?
Zatím asi nejtěžší zápas pro mě byl v Madridu, kde jsem si opravdu docela dost zachytal, ale bohužel jsme prohráli těsně 2:3.

Před týdnem jste si z Ruska ze zápasu s CSKA Moskva odvezli cennou remízu 1:1. Jak se vám chytalo? Přece jen tam panovala velká zima. Co dělat při zápase, když se zrovna hraje na polovině soupeře, abyste se udržel v provozní teplotě a byl připravený pomoci svému týmu?
Chytalo se mi i přes nepřízeň počasí docela dobře, i když ne všechno tam bylo úplně dobré. Když zrovna nejsem nijak v zátěži, tak se na hřišti musím neustále hýbat, běhat nebo klusat, abych nevychladl, něco si neudělal. A taky, aby na mě z lavičky nezačal řvát trenér gólmanů (směje se).

Podzimní část sezony byla poměrně dlouhá, ale už se pomalu chýlí ke konci. Odchytal jste mistrovská utkání za dorost, nastoupil jste i v několika případech za juniorku, do toho Youth League. Těšíte se na volno? Jak ho budete trávit?
Na volno po náročném podzimu se samozřejmě těším. Trávit ho budu asi převážně s rodinou, kamarády nebo s přítelkyní.