„Myslím si, že diváci v Doosan Areně viděli zajímavé utkání, oba týmy chtěly hrát ofenzivně,“ prohlásil po utkání Pavel Vrba.

Ofenzivní ráz zápasu dala podle něj rychlá vedoucí branka jeho týmu. „Podařilo se nám brzy skórovat a i tím to pak byl fotbal nahoru dolů. Měli jsme štěstí, že jsme za stavu 1:1 dali druhou branku, Lugano naopak dvě šance neproměnilo. Kdyby hosté vyrovnali, zápas by se pro nás vyvíjel složitěji. Rozhodující byl třetí gól v závěru první půle. Ve druhém poločase jsme se trefili počtvrté po pěkné kombinační akci a utkání jsme dotáhli do vítězného konce,“ komentoval výhru svého týmu 4:1 kouč Západočechů, který dal příležitost na celý zápas letní posile z pražské Sparty Aleši Čermákovi. A byla to dobrá volba – Čermák jeden gól vstřelil a na další nahrál.

„Volba přivést Čermáka do mužstva byl dobrý tah. Myslím si, že nám Aleš v dalších zápasech ještě ukáže, že je opravdu mimořádný fotbalista,“ pochválil Vrba bývalého kapitána reprezentace do 21 let.

Výborný zápas odehrál útočník Michael Krmenčík, který vstřelil dva góly a na třetí přihrál. „Krmenčík prokazuje výbornou formu a nás těší, že je tak produktivní. Jsme rádi, že ho máme,“ uvedl kouč na adresu nejlepšího ligového kanonýra.

Viktoria má po výhře nad Luganem šest bodů a poskočila v tabulce na druhé místo. Třetí je se čtyřmi body Beer Ševa, která dokázala remizovat v Bukurešti s FCSB 1:1. Lugano je s třemi body poslední. „O druhé postupové místo se dál perou tři mužstva, příští kolo v tom může hodně napovědět,“ míní trenér Vrba.

Jak už je v Plzni zvykem, fanoušci v Doosan Areně vyvolávali po zápase jeho jméno. „K tomu mohu říci jen to, že Plzeň má fantastické fanoušky a my jim moc děkujeme za to, že nás tak povzbuzují. Máme obrovskou radost z toho, že v Plzni chodí tolik lidí na fotbal a že na stadionu je tak skvělá atmosféra,“ pochválil plzeňské publikum trenér Pavel Vrba.