I na jeho výkonu bylo znát, že v týmu doznívá únava nastřádaná během náročné fáze přípravy zaměření především na fyzickou kondici.

„Jsme trochu unavení, ale na to si v této fázi přípravy musíme zvyknout, to je ale stejné jako každý rok. Mám trochu těžší nohy, než bych chtěl, ale s tím se musí v letní přípravě počítat," říká Jan Kopic.

Co jste říkal výkonu druholigového Sokolova, který se proti Plzni pokaždé vyhecuje?
Já tohle dobře znám z Jablonce, Varnsdorf nás vždycky v přípravě každý rok porazil (směje se). Proti týmům z druhé ligy bychom měli střílet víc gólů, určitě jsme měli i více ze hry. Stále jsme ale v zátěži a zvykáme si na sebe.

Překvapila vás velká návštěva?
Kluci mně říkali, že v Plzni chodí hodně lidí i na přípravné zápasy. Potvrdilo se, jak velký je v Plzni zájem o fotbal. Je dobře, když i na přátelák přijde hodně lidí, hraje se pak daleko lépe.

Za Viktorii jste zatím nastoupil ve dvou zápasech. Jak si na nové spoluhráče a hru týmu zvykáte?
Je vidět, že to ještě není ono. Jak už jsem říkal, musíme si na sebe navzájem zvyknout, poznat, co oni mohou čekat ode mne a já naopak od nich. Třeba takové ty klasické náběhy ještě nemáme sehrané, ale to se spraví tréninky a zápasy, jiným způsobem se to zvládnout nedá.

Při svém příchodu jste říkal, že Plzeň je ještě o krok napřed než Jablonec. Je to znát i při tréninku?
Ano, a je to dáno tím, že v Plzni jsou ještě více kvalitnější hráči, což se samozřejmě odráží i na tréninku.

Říkáte, že na hřišti si na nové spoluhráče postupně zvykáte. Jak jste ale zapadl do kabiny?
Potvrdilo se, že kabina Viktorky je super. S pár hráči jsem dříve působil v jednom mužstvu, ostatní znám z ligy, takže s tím, jak zapadnout do kabiny, jsem neměl problém.

Na pravé straně zálohy bude pěkná tlačenice, kromě vás tam mohou hrát i Milan Petržela, Egon Vůch či Václav Pilař. Co říkáte tak silné konkurenci?
Tak to v takových týmech, jako je Viktoria, prostě bývá, 
s tím se musí počítat. Velká konkurence byla ale i v Jablonci, kde nás na stejné místo bylo také čtyři pět hráčů.

Jak se těšíte na soustředění do Rakouska?
Těším se moc. Tam už se bude příprava ladit na ostré zápasy a ta nejtěžší letní dřina by měla trochu polevit, už by tam mělo být méně běhání bez míče. Dobré je, že nás tam čekají zápasy s kvalitními soupeři. Věřím, že budeme na novou sezonu kvalitně nachystáni.

O tom, zda se bude sezona hodnotit jako úspěšná, napoví už její začátek, kde se bude hrát o postup do evropských pohárů. Je to znát také v kabině, že se blíží start kvalifikace?
Každý z nás cítí, že začátek sezony bude strašně moc důležitý. O to více je důležité, abychom byli stoprocentně připraveni. V takových zápasech rozhodují i maličkosti a každá chyba nás může mrzet.

Jak těžké je načasovat formu právě na začátek sezony?
Je to na každém z nás a na trenérech. Každý musí cítit, co mu nejlépe sedí, případně na tréninku ještě přidat, dobře regenerovat. To musí každý vědět a cítit své tělo.

Jak se cítíte vy sám?
Mohu říci, že dobře. Možná bych si představoval, že bych mohl mít trochu lehčí nohy, ale to je prostě příprava a ta nám zase může pomoci v dalším průběhu sezony.