Vítěz celostátního kola vyhraje třídenní letecký zájezd na fotbalové utkání podle výběru ze španělské, anglické, italské nebo německé ligy. Druhý nejlepší získá čtyřdenní pobyt v lázeňském resortu PAWLIK– AQUAFORUM ****, Františkovy Lázně. Třetí v pořadí vyhraje dvoudenní pobyt v Plzni s návštěvou Plzeňského Prazdroje, luxusní večeří, ubytováním na jednu noc a dárek.

Plzeňské kolo se hrálo v úterý na hřišti Prazdroje za účasti sedmi týmů. Hrálo se 2x 10 minut, s brankářem a pěti hráči v poli na každé straně. Od začátku bylo patrné, že favority jsou obhájci titulu ÚMO Plzeň 2 a mužstvo společnosti Easy Homes Solutions. „V týmu máme bývalého prvoligového fotbalistu Viktorky Matěje Končala,“ hlásil jednatel firmy Jan Bednář, který v úterý také hrál.

Prvoligové zkušenosti z Viktorie Plzeň má i čtyřicetiletý Tomáš Hudec, který hrál rovněž za Easy Homes Solutions.

Vzájemný zápas ve skupině vyhrál Easy Homes Solutions 4:1. Ve finále byl šťastnější ÚMO Plzeň 2, který zvítězil 1:0.

Ve finálovém boji o postup do krajského kola hrály velkou roli emoce. Protivníci si nic nedarovali – postrkávali se, hráč plzeňské dvojky fauloval Končala. Rozhodčí vytáhl kartu, a rovnou červenou, když Hudec tvrdě zajel do soupeře, který odkulhal ze hřiště.

ÚMO Plzeň 2 nevyužil čtyřminutovou přesilovku, ale krátce po jejím vypršení vstřelil rozhodující gól. Hubené vedení 1:0 udržel a získal zlaté medaile. „Máme velkou radost, protože jsme obhájili vítězství. Už přemýšlíme o dalším kole,“ prozradil místostarosta Úřadu městského obvodu Plzeň 2 Roman Andrlík, který sledoval svůj tým z postranní čáry.

Navzdory výsledku 1:4 ze skupiny očekával vyrovnané finále. „V úplně prvním zápase jsme ještě nebyli sehraní, protože oproti minulému ročníku se nám trochu proměnil kádr. Postupně si to sedlo a i s menšími problémy ve finále jsme dokázali tento turnaj zvládnout. Finále bylo emotivní, tvrdé a fyzicky náročné, ale to asi k fotbalu patří,“ tvrdil Andrlík.

Místostarostu potěšilo, že tým ÚMO Plzeň 2 porazil mužstvo Easy Homes Solutions s bývalými prvoligovými fotbalisty na soupisce. „Úplně první utkání ve skupině jsme s nimi prohráli, ale ve finále jsme jim to s plnou parádou vrátili,“ uvedl Roman Andrlík.

Bronzové medaile získal tým Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), který v semifinále prohrál 1:2 s ÚMO Plzeň 2. V souboji o třetí místo porazil 4:1 společnost Metrostav.

„Když jsem viděl složení některých týmů, bylo mi jasné, že tento ročník bude o dost těžší než ten první, který jsme vyhráli. Měli jsme výborně nalosovanou skupinu, díky čemuž jsme postoupili z prvního místa. V semifinále se nám podařilo snížit na 1:2, ale už jsme to nedotáhli. Nicméně jsem rád, že jsme alespoň vybojovali bronz. Pár kolegů, kteří zažili titul v prvním ročníku, bude zklamaných, ale pro ty, kteří s námi byli poprvé, je medaile super,“ myslí si René Vávro z Plzeňských městských dopravních podniků.

Kromě Easy Homes Solutions měl v plzeňském okresním kole Zaměstnanecké ligy Deníku premiéru Metrostav.

„Se čtvrtým místem jsme spokojení. Říkali jsme si, že postup ze skupiny bude dobrý. Postoupili jsme. Předpokládám, že příští rok se zase dáme dohromady a budeme na tom líp, než jsme teď. Jsme dobrá parta, tak jsme vyrazili pobavit se. Bydlím v Praze, ale do Plzně jezdím do práce. Fotbal jsem hrál odmalička, ale teď už si zahraju jen Hanspaulskou ligu v Praze,“ sdělil Miroslav Lacman, technik Metrostavu.

Zápas o páté místo ovládla Škoda Transportation výhrou 4:0 nad firmou Acti Pack CZ.

Na sedmém místě skončila Městská policie Plzeň. „Bez ohledu na výsledek se nám hrálo dobře. Po covidové době je dobrá každá možnost zasportovat si. Nejzajímavější byl první zápas, ve kterém jsme měli síly a nezraněné hráče. Před turnajem jsme si dali jeden tréninkový mač s Košutkou, ve kterém jsme podle mě hráli líp než tady,“ zaujalo strážníka městské policie Tomáše, který byl v úterý brankářem.

Výsledky:

Skupina A: Městská policie (MP) Plzeň – Metrostav 1:2, PMDP – Acti Pack CZ 2:1, MP Plzeň – Acti Pack CZ 1:3, Metrostav – PMDP 0:4, Metrostav – Acti Pack CZ 4:0, MP Plzeň – PMDP 0:2.

Skupina B: Easy Homes Solutions – Škoda Transportation 6:1, Škoda Transportation – ÚMO Plzeň 2 1:10, Easy Homes Solutions – ÚMO Plzeň 2 4:1.

O 5. místo: Škoda Transportation – Acti Pack CZ 4:0.

Semifinále: PMDP – ÚMO Plzeň 2 1:2, Easy Homes Solutions – Metrostav 4:0.

O 3. místo: PMDP – Metrostav 4:1.

Finále: ÚMO Plzeň 2 – Easy Homes Solutions 1:0.

Konečné pořadí: 1. ÚMO Plzeň 2, 2. Easy Homes Solutions, 3. PMDP, 4. Metrostav, 5. Škoda Transportation, 6. Acti Pack CZ, 7. Městská policie Plzeň.