Ve čtvrtek, dva dny před Štědrým dnem, se oba kluby dohodly na transferu. Cesta pětadvacetiletého českého reprezentanta do bundesligy je volná.

S jakými pocity jste přijal ukončení jednání vašeho přestupu do bundesligy?
Ty pocity jsou samozřejmě příjemné, je to i určitá úleva. Jsem rád, že to všechno kolem už utichlo a všechny záležitosti kolem přestupu jsou vyřešené. Na angažmá ve Wolfsburgu se moc těším. Uvidíme časem, jak to všechno dopadne.

Zájem Wolfsburgu o vás trval několik týdnů, pro vás to nebylo jednoduché období. Jak jste pro vás nelehké období prožíval?
Hodně mi pomohla domluva Viktorie s agentem Lacinou, že se to nebude řešit během sezony, ale až po jejím konci. Potom jsme si skutečně sedli a domluvili se.

Asi jste v posledních týdnech sháněl informace o svém novém týmu. Co víte o Wolfsburgu?
Abych se přiznal, moc jsem se po informacích nepídil, snažil jsem se v tom moc nevrtat, dokud to nebude hotové. Párkrát jsem ale přece jen zabrousil na internet. A když jsem byl ve Wolfsburgu na testech, prohlédl jsem si stadion a prošel se po městě. Byl jsem z toho všeho nadšený. Mužstvo je v tabulce dvanácté a zatím nenaplňuje předsezónní předpoklady. Já ale doufám, že se to zlepší a půjdeme na jaře tabulkou vzhůru.

Setkal jste se s trenérem Wolfsburgu Felixem Magathem?
Ano, hned první den mých testů. Bavili jsme se o normálních věcech, ptal se mě, jak vypadá můj zraněný kotník. Trošku jsem se toho rozhovoru s ním bál, ale dopadlo to dobře a teď už bude záležet jen na mně.

Trenéra Magatha provází pověst velmi přísného trenéra, nemáte z něj trochu obavy?
Obavy ani ne, ale respekt určitě. Ale tak to má být, trenér musí mít respekt.

Kdy máte ve Wolfsburgu nastoupit?
Na začátku ledna, ale s přítelkyní tam odcestujeme už po Vánocích 27. prosince. Chceme se tam zabydlet a seznámit se s městem, abych se co nejrychleji aklimatizoval.

Zájem o vás měli i mnohem věhlasnější kluby, než je Wolfsburg. Nelitujete toho, že jste si nezvolil jiný klub?
Ne. Já jsem šel ve své kariéře vždycky postupnými kroky a udělal jsem to i nyní. Nevidím jediný důvod, proč bych měl teď postupovat jinak. Nabídky Wolfsburgu si vážím a budu se snažit v klubu odvést maximum stejně jako jsem to dělal v Plzni.

Celý rozhovor s Petrem Jiráčkem si můžete přečíst v pátečním Plzeňském deníku.