Zároveň se spouští nabídka autobusových zájezdů do pražského Edenu, které organizuje sdružení příznivců Viktorie Pfans. „Od neděle začneme přijímat objednávky na vouchery pro pražské duely. Počítám s tím, že budou stát kolem 200 korun. Znovu zahrnou odvoz autobusem z Rychtářky ke stadionu a zpět,“ vysvětluje jeden z vůdců Pfans Antonín Dejmek. Od pondělí by se místenky do autobusů měly objevit i na pokladnách plzeňského klubu.

Fanoušci se do Vršovic mohou vydat i po kolejích, České dráhy plánují znovu posílit pravidelné spoje do Prahy. Speciální vlak ale nejspíš do hlavního města nevyrazí. Plzeňský kraj o jeho objednání, na rozdíl od zápasu s Kodaní, neuvažuje. „Budeme ale ještě jednat s klubem,“ upřesňuje hejtman Milan Chovanec.

Pro fanoušky se také otvírá široká paleta možností zhlédnout duely na hřištích soupeřů. Hlavně do Barcelony a Milána se již dají objednávat autobusové a letecké zájezdy. „Zájezd do Milána nabízíme za 2400 korun. Cena zahrnuje dopravu autobusem a vstupenku na zápas,“ hlásí Dejmek. Pfans spolupracuje u těchto zájezdů s CK Burda. Téměř s identickým zájezdem včetně ceny pak přichází Intertrans.

Obrovský zájem se očekává u výletů na vzdálený Pyrenejský poloostrov, na slavný Nou Camp se organizují výjezdy po zemi i vzduchem.

Namáhavé dvacetihodinové cestování bez noclehu vyjde s Intertransem na 4150 korun. Stejnou návštěvu katalánské metropole, ovšem s noclehem v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí nabízí stejná společnost i Pfans s CK Burda o osm stovek dráž. Letecký výlet na otočku s návštěvou zápasu je mnohem pohodlnější, zájemce si ale sáhne hlouběji do kapsy.

Nejisté je zatím putování do běloruského Minsku, kde Viktoria odehraje poslední střetnutí základní skupiny. „I na zápas s Borisovem se chystáme. Zatím čekáme na nabídky cestovních kanceláří, sondujeme zájem. Je ještě dost času. Je však jisté, že to bude složitější. Kvůli vzdálenosti, kvalitě dálnic, nutnosti víz i atraktivitě,“ přiznává Dejmek z Pfans.