Největší pozornost domácích fanoušků bude soustředěna do Plzně, kde se v Doosan Areně od 11.00 hodin utkají pořádající tým České republiky se silným celkem Francie.

„Francie má ve svém týmu osobnosti, hráčky jsou technicky i takticky skvěle vybavené s velmi dobrou střelou ze střední vzdálenosti. Jako celek hrají rychlý, přímočarý fotbal, je to komplexně velmi dobrý tým,“ prohlásil na adresu soupeře na pondělní tiskové konferenci v plzeňském Parkhotelu trenér celku České republiky Karel Rada.

Trénink fotbalové reprezentace žen do 17 let na hřišti Sokola Černice v Plzni.
Za Staškovou přijede autobus fanoušků ze Znojma

Český tým, který se po loňské premiéře v Bělorusku účastní finálového turnaje mistrovství Evropy podruhé v historii, už zkušenost ze zápasu s Francií má – v kvalifikaci na loňský šampionát český tým s Francií v kvalifikační skupině remizoval 1:1 a pod trenérem Karlem Radou poprvé v historii postoupil na mistrovství Evropy žen.

Francie, která si už třikrát zahrála ve finále Eura žen do 17 let, je v utkání favoritem. Trenérka francouzského celku Sandrine Sonbeyrandová ale chová k soupeři respekt. „Český tým je velmi kvalitní, ostatně to dokázal už v minulé kvalifikaci,“ připomněla trenérka Francie.

V Plzni se očekává několikatisícová návštěva, v hledišti budou převážně žáci základních a středních škol z celých západních Čech.

Utkání Česká republika – Francie řídí finská rozhodčí Ifeoma Kulmalu.

Na fotbalovou lahůdku se mohou v úterý těšit fanoušci v Přešticích, kde se ve druhém utkání skupiny A proti sobě postaví dva největší favorité finálového turnaje – pětinásobný šampion Německo a trojnásobné mistryně Evropy ze Španělska. Utkání začíná v 16.00 hodin.

Trénink fotbalové reprezentace žen do 17 let na hřišti Sokola Černice v Plzni.
FOTO: Češky se na Francii chystají v Černicích

Svůj program v úterý rozehraje také skupina B. V Příbrami začne derby dvou týmů z britských ostrovů mezi Anglií a Irskem v 11.00 hodin.

„První zápas hrajeme s Irskem, které má skvělý tým a považuji ho za favorita turnaje. Ostatní celky v naší skupině jsou také velmi dobré a patří k nejlepším v Evropě. Ze soupeřů ve skupině máme respekt. Věřím, že na turnaji budeme získávat zkušenosti a teprve zápasy ukážou, jak na tom jsme,“ uvedl v pondělí na tiskové konferenci v plzeňském hotelu Angelo trenér anglického celku John Griffiths.

Rovněž v 11.00 hodin začne i druhý zápas skupiny B v Domažlicích mezi Nizozemskem a Norskem. „Na utkání s Norskem se už těšíme a na soupeřky jsme dobře připravené. Na turnaji není slabých týmů. My půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekla nizozemská trenérka Marleen Wissink.