Trenéru Ivanu Bicanovi bude na Strahově chybět v obraně pro zranění kapitánka Eva Bohmannová, v útoku Romana Mikysková a brankářka Veronika Ranglová.

„Je to pro nás oslabení, ale na druhou stranu dostanou šanci další mladé hráčky, které čekají na svou příležitost. Ranglovou nahradí v brance juniorka Jitka Krýslová,“ upřesňuje Karel Fajfrlík, manažer ženského fotbalu FC Viktoria Plzeň.

Z kádru odešly v létě dvě zkušené hráčky Zuzana Májičková a Eva Podroužková, které budou hostovat ve druholigové Dukle Praha. Družstvo naopak doplnila juniorka Čechurová.

Obhájce titulu, pražská Sparta, která suverénně vládne českému ženskému fotbalu, má Viktorii co oplácet. Plzeň byla totiž v minulé sezoně jediným týmem u nás, který ji dokázal porazit. Plzeňanky v prvním utkání Českého poháru žen sice doma prohrály 0:8, ale v odvetě na Strahově senzačně nad Spartou zvítězily 3:2.

„Sparta je vysokým favoritem, ale my nemáme v utkání co ztratit. Budeme se prát o co nejpřijatelnější výsledek,“ slibuje manažer Viktorie.

Utkání na Strahově začíná zítra v 15.00 hodin.

Doma se Viktoria poprvé v v nové prvoligové sezoně představí příští sobotu proti Slovácku.