Teď už ale stojí zkušený trenér Ivan Kovács před další výzvou – kývl na nabídku divizního nováčka TJ Přeštice, kterému po podzimu patří v tabulce poslední šestnáctá příčka.

Kovács převzal v zimní přestávce mužstvo po svém předchůdci Václavu Uzlíkovi. I když počítá s tím, že ho na jaře čeká nelehký úkol, nad nabídkou přeštického klubu dlouho nepřemýšlel.

„V Přešticích pracují lidé, které dobře znám, zapálení pro fotbal i pro klub. Ať je to předseda Martin Knopf, nebo sekretář Láďa Langmajer, se kterým jsem kdysi hrával za Rudou hvězdu Plzeň, dnes Rapid. Hodně mě také láká krásný stadion, který v Přešticích vyrostl,“ vyznává se Ivan Kovács, jenž dlouhá léta působil v roli šéftrenéra dorostu FC Viktorie Plzeň a krátce vedl i tehdy druholigové áčko.

Později byl šéftrenérem mládeže v Blšanech a v divizi trénoval například Vejprnice, Senco Doubravka, Koloveč nebo Klatovy. V Přešticích to tak bude jeho další divizní štace.

Přeštice sice přezimují na posledním místě, ale na podzim uhrály šestnáct bodů – ztráta není veliká a jejich situace není beznadějná.

„Tabulka je velice vyrovnaná, od osmého celku Malše Roudné máme odstup jen osmi bodů. Na druhou stranu tím, že mnoho mužstev nemá záchranu jistou a na jaře budou bojovat o každý bod, to bude mnohem složitější. Záchranu ale určitě nevzdáváme,“ zdůrazňuje pětapadesátiletý kouč.

Velice důležitý podle něj bude začátek jarní části soutěže. „Třeba hned v úvodním kole nás čeká v tabulce devátý Jankov, který má jen o čtyři body více než my. Pokud zápas zvládneme, přiblížíme se mu na rozdíl jediného bodu,“ upozorňuje Kovács. V týmu přes zimu nedošlo k výraznému pohybu. „Zatím jedinou změnou je odchod Štěpána do Mariánských Lázní. Chtěli bychom mužstvo posílit a zvýšit konkurenci. Věřím, že se nám podaří přivést do týmu alespoň jednoho fotbalistu do každé řady,“ přeje si kouč, který se bude opírat také o zkušenosti jednačtyřicetiletého Ivana Blahoudka.
„Je to kluk zapálený pro fotbal, velice poctivý. Když jsem před třiceti lety ve Viktorce začínal s trénováním, patřil do týmu žáčků spolu s Patrikem Ježkem,“ vzpomíná.

Přípravu začnou v Přešticích příští týden v úterý 16. ledna. „Trénovat budeme minimálně třikrát v týdnu a k tomu o víkendu zápasy zimního turnaje v Plzni na Doubravce. Úvodní zápas na Senku tento víkend ale za nás odehraje béčko,“ říká.

Nevýhodou Přeštických je, že nemají hřiště s umělým trávníkem.

„Naštěstí je domluveno, že můžeme trénovat dvakrát týdně v Plzni v areálu Senca Doubravka. V Přešticích pak budeme využívat tělocvičnu,“ říká trenér, který věří, že s mužstvem najde brzy společnou řeč a divizi pro Přeštice zachrání.