„Samozřejmě vnímáme, že teď je pro nás Liga mistrů důležitější, ale nesmí nám utéct ani začátek ligy. První kola bývají těžká, v Jihlavě nás nečeká nic lehkého, my ale budeme chtít vyhrát," slibuje záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic, pro kterého má zápas na Vysočině speciální příchuť. Ve čtrnácti letech přišel do Jihlavy z Humpolce a propracoval se přes mládežnické týmy až do prvního mužstva.

„Do Jihlavy se vždycky rád vracím, prožil jsem tu spoustu let," říká.

Obrátit rychle myšlenky z Ligy mistrů do české ligy by podle něj neměl být problém. „Máme široký kádr a každý z nás hraje i sám za sebe. Když dostanete šanci, musíte se snažit podat co nejlepší výkon, odvést sto procent, aby vám trenér mohl věřit," připomíná bývalý hráč Jihlavy a také Jablonce.

Výsledky zítřejšího soupeře v přípravě Jan Kopic sledoval. „My jsme na soustředění v Rakousku porazili turecký tým z Istanbulu 1:0 a Jihlava stejného soupeře vzápětí zdolala 2:0. V létě posílili a mají podle mne silnější tým než v minulé sezoně. My se ale s tím musíme poprat a určitě budeme chtít udávat tempo hry," přeje si hráč, který se na startu sezony cítí v plné síle.

„Musím to zaklepat, ale odtrénoval jsem všechno a bez ranění, dobře se mi hrálo i v zápasech. Po fyzické i psychické stránce se cítím dobře. Teď si přeji, abychom si to nepokazili v Lize mistrů ani v české lize," dodává Jan Kopic.

Zítřejší utkání v Jihlavě začíná v 15.00 hodin a živě ho vysílá O2 Sport.