„Chodíme pravidelně s celou rodinou o Štědrém dnu do zoologické zahrady v Plzni. Tahle tradice trvá už asi dvanáct let a já se pokaždé na ni moc těším,“ prozrazuje gólman západočeského klubu, který přezimuje s náskokem čtyř bodů v čele fotbalové Gambrinus ligy.

Vánoční svátky bere jako příležitost se zastavit, úplně vypnout a odpočinout si od fotbalu. Ne však nadlouho, už na druhý vánoční svátek bývá Lukáš i se svým bratrem Tomášem, který nyní hájí barvy prvoligového nováčka Ústí nad Labem, účastníkem tradičního vánočního fotbalového turnaje Christmas time, který se i letos uskuteční v Městské hale na Slovanech.

„V hale na Slovanech nesmím chybět, už se těším jak si společně s bráchou zahraji v poli za mužstvo IPC Klima. Doufám, že Marek Hajžman bude fit a nastoupí do branky,“ vzkazuje brankáři prvoligového futsalového týmu Indoss Plzeň. „Věřím, že navážeme na šňůru neporazitelnosti z loňského ročníku turnaje Christmas time,“ doufá Lukáš Krbeček.

Do vánočních příprav se naštěstí, jak sám říká, příliš zapojovat nemusí. “Všechno to má na starosti mamina s babčou. S bráchou ale máme každý rok úkol ozdobit stromeček. Pokaždé ho zdobíme jinak, vymýšlíme u toho různé ptákoviny,“ směje se brankář Viktorie. Úkol, který by naopak nemohl splnit, je příprava štědrovečerního kapra. „Zabít kapra, to bych nedokázal,“ přiznává se.

I když Lukáš i jeho bratr Tomáš ´vylétli z hnízda´ a bydlí sami, Vánoce stráví v rodinném kruhu. „Budeme spolu všichni včetně babi a dědy. Jenom táta, který trénuje v zahraničí, bude tentokrát chybět,“ dodává Lukáš.