Na první zápas Evropské ligy proti AS Řím bude mít Viktoria Plzeň uzavřenou část hlediště. „Informaci jsme obdrželi od disciplinární komise UEFA ve čtvrtek v pozdních hodinách. Důvodem jsou rasistické projevy a házení předmětů na hřiště během zápasu s Ludogorcem Razgrad," informuje mluvčí klubu Václav Hanzlík. „Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat," dodává Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

Incidenty, které se odehrály v průběhu zápasu play off Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad, mají pro klub tvrdé následky. UEFA trestá rasistické projevy části publika směrem k hráčům soupeřova týmu i házení kelímků a dalších předmětů na hrací plochu. Na atraktivní duel s AS Řím tedy bude uzavřena část hlediště, konkrétně sektory P2 a P3, kde sídlí kotel fanoušků Viktorie.

„Je to pro nás nepříjemné zjištění. Podobné problémy rasistického rázu jsme nikdy v minulosti řešit nemuseli. Hodláme se tomu však postavit čelem a nekompromisně bojovat proti jakýmkoli obdobným prohřeškům," upřesňuje Václav Hanzlík.

„Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou. Jakékoli projevy rasismu odmítáme, nepatří nejen na fotbalové stadiony, ale ani do celé společnosti," říká generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Klubu navíc hrozí, že případné opakující se problémy uzavřou pro další evropské zápasy kompletně celý stadion. „Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme," dodává generální manažer.

Balíčky vstupenek do uzavřených sektorů P2 a P3 tedy nyní v prodeji nebudou.