„Z naší strany to za moc nestálo. Myslel jsem, že utkání odehrajeme lépe, když jsme měli čtrnáctidenní pauzu. Sice jsme museli sestavou znovu zamíchat, šanci dostal i další benjamínek, ale i tak jsme si s tím měli poradit líp. Vůbec se nám nedařil přechod do útoku. Pak mě štve i inkasovaný gól po standardce. To nás trápí už delší dobu. Rozhodně máme na čem pracovat,“ řekl po zápase nepomucký kouč.

Horní Bříza odstartovala pípravu výhrou 

Teprve první přípravný zápas odehráli v sobotu fotbalisté Horní Břízy. Tým pod vedením trenéra Michala Kubiceho dosud polykal náročné tréninkové dávky a do utkání s Křimicemi šel z plné přípravy. I tak účastník krajského přeboru první utkání zvládl, když účastníka A třídy porazil 3:2.

„Výsledek zápasu nebyl pro mě důležitý. Hlavně jsem chtěl vidět kluky, jak se popasují s tím, že jsme šli do zápasu po náročném tréninkovém bloku, když jsme v týdnu absolvovali každý den trénink. Bylo vidět, že nohy je tolik neposlouchaly, ale s tím jsem počítal,“ vysvětloval lodivod Horní Břízy.„Začali jsme s naší hlavní sestavou, pak jsme to po půl hodině trochu protočili. Vyzkoušeli jsme i jiný herní systém. Utkání celkově splnilo účel, který mělo,“ mohl být spokojený Michal Kubice.

Fotbalisté Chotíkova (na archivním snímku hráči ve žlutočerných dresech) prohráli i své druhé přípravné utkání, tentokrát nestačili na Švihov.
Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, uznal zklamaný trenér Chotíkova

Černice mají za sebou soustředění

Až v únoru začali se zimní přípravou fotbalisté Černic. Účastník krajského přeboru absolvoval na konci týdne soustředění v Brdech, které zakončil zápasem se Smíchovem. S týmem působícím v A třídě prohrál 1:4.

„Ještě ráno před zápasem absolvovali kluci výběh a šli jsme tak do zápasu z plné přípravy. Bylo poznat, že toho kluci měli celkem dost, což ale byl i záměr. K dispozici jsem měl 23 hráčů, takže jsem mohl poskládat dvě jedenáctky. Jinak ale byl Smíchov v zápase lepší, po poločase vedl o tři branky a zaslouženě zvítězil. Na můj vkus tam bylo z naší strany hodně chyb,“ prohlásil kouč Černic Petr Smíšek.

Fotbalisté FK Bohemia Kaznějov (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) úvodní utkání zimní přípravy vyhráli, soupeře ze Žlutic zdolali po přestřelce 5:4.
Vejprnice podlehly týmu z I. A třídy, Kaznějov v divočině přestřílel Žlutice