„Vím, že každá série jednou skončí. Moc mě ale mrzí, že to bylo právě s Kladnem. Kdybychom prohráli na Bohemce, tak by mě to tolik nemrzelo. Z porážky s Kladnem jsem zklamaný,“ svěřil se trenér Západočechů Pavel Vrba.

Přitom Plzeň mohla jít zejména v prvním poločase několikrát do vedení. „Zblízka mohli skórovat Hochmeister, Kolář, ve druhé půli odskočil v rozhodující chvíli míč Petrželovi. Jenže když takové příležitosti neproměníme, nemůžeme vyhrát,“ míní trenér Viktorie.

Těžký terén spíše nahrával Kladnu, které má hru založenou na bojovnosti a důrazu. „To je sice pravda, ale na to se nechci vymlouvat. Máme natolik silný kádr, aby si i s tímhle dokázal poradit,“ nehledá výmluvy kouč Plzně.

Viktoria v utkání postrádala distancované opory, defenzivního záložníka Petra Trappa a tvůrce hry Pavla Horvátha.

„Zejména Pavel Horváth nám chyběl při standardních situacích a také při střelbě ze střední vzdálenosti, to on umí. Hráči, kteří tyto střelecké příležitosti v zápase měli, bohužel netrefili bránu,“ povzdychl si trenér.

Trenéra Viktorie rovněž mrzí, že porážkou v Kladně mužstvo zklamalo i fanoušky. „Je to škoda, výhrou doma nad Mladou Boleslaví jsme si diváky trochu naklonili a teď přijedeme z Kladna s prázdnou,“ lituje ztráty bodů lodivod Viktorie.

Jeho tým bude mít příležitost napravit si reputaci u svých příznivců už v sobotu, kdy doma hostí v posledním letošním prvoligovém duelu Olomouc.

„Myslím, že toho fanouškům dlužíme doma až dost. Proti Olomouci musíme zvítězit, jiný cíl neexistuje. Chceme se na jarní část prvníligy připravovat v klidu a k tomu potřebujeme v posledním podzimním duelu vyhrát. A na jaře chceme uspět v poháru,“ dodává trenér Vrba.