„Ještě jsem musel v Plzni absolvovat vstupní prohlídku,“ vysvětluje svoji absenci jednadvacetiletý útočník, který do plzeňské Viktorie přestoupil z Příbrami a úřadujícímu českému mistrovi se upsal na tři a půl roku.

O tom, že o něj má Viktoria zájem, se Wágner dozvěděl už začátkem prosince. „Hned po posledním ligovém zápase na Žižkově jsem byl v Plzni na první schůzce. Přemýšlel jsem nad tím skoro celý prosinec a nevěděl jsem, jak to dopadne a jak se kluby domluví,“ popisoval okamžiky nejistoty šikovný útočník.

„Když jsem se dozvěděl, že Plzeň dala nabídku, kterou Příbram přijala, tak jsem byl velmi rád. Je to pro mě krok výš,“ uvědomuje si Wágner.

Na podzim nevynechal v Gambrinus lize v dresu Příbrami ani minutu a v 16 zápasech vstřelil sedm branek.

V Plzni se ale bude muset vyrovnat s tvrdou konkurencí. Ve Viktorii totiž hraje v útoku prim slovenský fotbalista Marek Bakoš, autor osmi podzimních ligových branek.

O místo v sestavě Viktorie bude muset Wágner tedy tvrdě bojovat. „Vím, do čeho jdu. Vím, že v Plzni jsou kvalitní útočníci, je to velký český klub a hrají tu ti nejlepší fotbalisté z České republiky a Slovenska. Jsem na tu výzvu připravený, i když vím, že to třeba nemusí vyjít, nebo že to bude trvat delší dobu, než se do toho dostanu. Ale rozhodně chci jednou za Plzeň dávat hodně branek,“ nechybí Wágnerovi elán a odhodlání.

„Angažmá v Plzni je pro mě hlavně obrovská motivace zkusit něco jiného, získat nové zkušenosti a ty potom využívat v další kariéře,“ vyhlíží budoucnost útočník, který se v loňském roce poprvé představil i v reprezentačním dresu výběru U 21 a v zápase proti celku Andorry dal gól.

Pokud Wágner o svých kvalitách přesvědčí také trenéra Pavla Vrbu, může si poprvé v kariéře zahrát také evropskou klubovou soutěž. Plzeň nastoupí v únoru v prvním kole vyřazovací fáze Evropské ligy proti německému bundesligovému Schalke 04.

„Určitě by to byl obrovský zážitek. Největší hvězdou Schalke je útočník Raúl, kterému jsem odmala fandil. Jsem rád, že mám možnost se s ním potkat na hřišti a udělám všechno pro to, abych do tohoto zápasu nastoupil,“ slibuje Tomáš Wágner.

Starosti s bydlením zatím posila Plzně neřeší. „Teď, když máme dva tréninky denně, tak na dojíždění není čas. To budu určitě bydlet na hotelu. Možná se podívám domů o víkendu, když budeme mít v neděli volno. Dál se uvidí, třeba se nějak domluvím s Františkem Rajtoralem, který pochází z Příbrami a známe se odmala,“ naznačuje další možnosti Tomáš Wágner.