Fotbalisty Plzně čeká v Lize mistrů hvězdný soupeř. Trenér Pavel Vrba věří, že mužstvo odehraje dobré utkání.

Stejně jako hráče i trenéra fotbalistů Viktorie Plzeň ohromil při večerním úterním tréninku stadion San Siro. „Když na takový stadion vstoupíte, je to pro vás něco nového. S něčím takovým se v českých podmínkách nepotkáte. Dojem z toho je obrovský,“ svěřil se Vrba se svými pocity.

„Já ale věřím, že po předzápasovém tréninku dojmy ze stadionu v myslích hráčů vyprchají a my budeme připraveni na středeční zápas. Čeká nás velmi těžký souboj a já doufám, že jsme na stadionu, který je úžasný, schopni odehrát dobré utkání,“ soustředí kouč Viktorie myšlenky výhradně ke středečnímu duelu.

AC Milán je v něm vysokým favoritem, ale trenér Vrba zbraně předem rozhodně neskládá. „Měl jsem možnost vidět poslední zápasy AC Milán, jeden v Lize mistrů a tři v Serii A. Mohu říci, že inspirací pro nás mohou být ligová utkání s Neapolí a Udine,“ naráží Vrba na nepříliš vydařené výkony Milána, kdy s Neapolí prohrál a s Udine remizoval.

Plzneň ví o síle soupeře téměř vše

Trenér Vrba počítá s tím, že při absenci několika opor by měl být hlavní postavou italského mistra záložník Clarence Seedorf, který jedinou brankou rozhodl o první výhře týmu v Serii A minulou sobotu proti Ceseně.

„Milán preferuje kombinační technický způsob hry a Seedorf je tím mužem, který hře mužstva dává myšlenku. Co se týká kreativity je pro mě klíčovým hráčem soupeře,“ vyzdvihl vůdčí roli zkušeného středopolaře.

„Víme moc dobře, že nás čeká nejen těžký soupeř, ale i výjimeční jednotlivci, kteří ve světovém fotbale znamenají hodně. Pozorně jsme hru soupeře analyzovali, máme k dispozici sestřihy z posledních čtyř zápasů a o síle soupeře víme prakticky všechno,“ uvedl Vrba.

Trenér na svých svěřencích pozoruje těsně před zápasem zvýšenou koncentraci spojenou s velkou motivací. „Na hráčích je vidět, že si uvědomují, že je čeká velký zápas, který může změnit jejich život. Když v utkání uspějí, mohou se odrazit do další kariéry v evropských klubech. Motivace před utkáním s Milánem je obrovská. Pro klub i pro samotné hráče,“ potvrdil Pavel Vrba.