Zatímco na říjnový zápas Ligy mistrů do Barcelony vypravila Viktoria Plzeň dva letecké speciály, na jejíž palubě bylo kromě hráčů, realizačního týmu a vedení ještě 220 zástupců reklamních partnerů, na utkání s Borisovem v Minsku se dnes v Praze všichni vešli do jednoho letadla.

Kromě výpravy Viktorie a sedmi novinářů bylo na palubě asi osm desítek sponzorů a partnerů Viktorie.

V letadle panovala dobrá nálada, ještě ve vzduchu se jeho útrobami otřásal tradiční pokřik: Červená! Modrá! Viktorka! Plzeň! Když Boening 737 dosedl krátce před třináctou hodinou místního času (11.00 hodin středoevropského času) na přistávací plochu letiště v Minsku, po obvyklém potlesku pro kapitána letadla se začalo znovu fandit.

„Věřím, že Viktorka středeční zápas s Borisovem zvládne a postoupí do jarní části evropské ligy,“ prohlásil optimisticky Martin Peřina, zástupce jedné z partnerských firem Viktorie.

Stejný názor má i Zdeněk Legát, předseda okresního fotbalového svazu Plzeň-město. „Nebude to snadné, ale Viktorce věřím,“ uvedl s nadějí Zdeněk Legát.

Viktorii budou držet palce v Minsku i politici, například plzeňská radní pro sport, školství, mládež a životní prostředí Irena Rottová, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro sport, školství mládež Jiří Struček nebo senátor Jiří Bis.

Minsk uvítal výpravu Viktorie zataženou oblohou a teploměr ukazoval pět stupňů Celsia. Osazenstvo leteckého speciálu rozvezly přistavené autobusy do tří hotelů, hráči a realizační tým se po zhruba pětačtřycetimi­nutové jízdě autobusem ubytovali v centru běloruské metropole v hotelu Europa.

Večer od 19.00 hodin absolvují fotbalisté Viktorie předzápasový trénink na stadionu Dinama Minsk, kde se zítra od 21.00 hodin uskuteční rozhodující duel o třetí místo ve skupině H Ligy mistrů.