Na první historickou cestu za soupeřem v základní skupině Ligy mistrů se v úterý po půl dvanácté vydali z ruzyňského letiště fotbalisté FC Viktorie Plzeň.

Už v letištní hale sršeli fotbalisté českého mistra dobrou náladou. „Kam jedete tak vyfešákovaní?“ dobíral si útočník Marek Bakoš s přítelkyní svého spoluhráče Davida Bystroně. „Ale, letíme s manželkou do Milána na nákupy, probíhá tam právě týden módy,“ udržel žertovnou rovinu rozhovoru urostlý stoper západočeského mužstva.

Dobrá nálada vydržela výpravě Viktorie i na palubě letadla. Věčný šprýmař Pavel Horváth, kterého doprovází do Milána manželka, syn i dcera, si během hodinového letu zahrál chvíli na stewarda. „Chcete někdo kávu? Ano? Tak si pro ní dojděte dozadu,“ smál se kapitán Viktorie.

„Dneska je všechno nealko na mě,“ zvolal směrem k letuškám, které roznášely po palubě občerstvení.

Na zvídavou otázku jednoho z novinářů, jestli mu dres Seedorfa, až si ho s ním po zápase vymění, nebude malý, pohotově odpověděl: „Já už dres nechci, rozmyslel jsem si to. Já si s ním vyměním trenýrky, ty mně budou určitě.“

Z letiště odcestovali fotbalisté českého mistra do hotelu, kde je čekal odpočinek a v pět hodin večer svačina. Předzápasový trénink absolvují svěřenci trenéra Pavla Vrby od 20.00 hodin na Stadio Giuseppe Meazza ve čtvrti San Siro.