Během svého angažmá v klubu ze západu Čech už popáté, z toho potřetí ze třetí příčky ve skupině Ligy mistrů.

„Vítězství nad AS Řím a postup do jarní části Evropské ligy řadím mezi nejúspěšnější výsledky Viktorie za posledních deset let. Jsem rád, že takových výsledků přibývá,” prohlásil na tiskové konferenci po zápase s AS Řím kouč Pavel Vrba, který 6. prosince oslavil pětapadesáté narozeniny.

„Výhra a postup mě těší o to více vzhledem k tomu, udělal Real Madrid,“ narážel Vrba na ostudnou domácí porážku Realu 0:3 od CSKA Moskva. Ruskému týmu ale ani senzační výhra na San Bernabéu ke třetímu týmu a postupu do Evropské ligy nestačila.

Jan Kovařík
Poločasový výsledek CSKA Moskva v Madridu nás zdravě nabudil, přiznává Kovařík

Vrba ocenil výkon svého mužstva. „Zatímco v první zápase Římě dominoval AS, v Plzni jsme soupeře k ničemu nepustili. S výjimkou jediné situace, kterou dohrál, a dal z ní gól. Měli jsme i více brankových příležitostí. Byli jsme lepším mužstvem a zaslouženě jsme zvítězili,“ prohlásil kouč Plzně, který už před zápasem vyhlašoval, že se nechce v žádném případě spoléhat na to, že Real doma porazí CSKA, ale chce si se svým mužstvem zajistit postup v zápase s AS Řím.

„Já vždycky svému týmu věřím. Nemám ve zvyku chválit jednotlivce, za výkon proti AS Řím si zaslouží pochvalu celý tým bez výjimky,“ uvedl na adresu svého celku Pavel Vrba.

Viktoria dosáhla při svém třetím startu ve skupině Ligy mistrů rekordního počtu bodů – sedm. V roce 2011 si připsala pět bodů a v roce 2013 tři. „Získali jsme sedm bodů, což je v Lize mistrů mimořádné,“ vyzdvihl úspěch Vrba.

Viktoria si za sedm bodů ve skupině a postup do jarní části Evropské ligy ze třetího místa připsala celkem 176 milionů korun. Už předtím si zajistila za postup do skupiny Ligy mistrů téměř 400 milionů korun.

Po zápase s AS Řím propukly v Doosan Areně nadšené oslavy. Trenér Vrba shodil kabát, svlékl košili a svetr a jen v tričku s krátkým rukávem vyšvihl v mrazivém počasí kotoul.

„Víte, že na kotouly jsem skoupý. Dělám je jen tehdy, když dosáhneme mimořádných úspěchů. A to výhra nad AS Řím a postup do Evropské ligy rozhodně je,“ dodal Pavel Vrba.

FC Viktoria Plzeň - AS Řím
Viktoria vyhrála nad semifinalistou Ligy mistrů. Postupový gól trefil Chorý