„Ta potvrdila výsledek prvního testu z Minsku,“ řekl ke zprávě UEFA tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár. „Informace ze strany UEFA obsahovala pouze krátké oznámení s tím, že podrobná analýza dorazí v příštím týdnu. Zhruba ve stejném termínu budeme očekávat také informace o dalším postupu včetně termínu disciplinárního řízení,“ uvedl Pillár.

Podle mluvčího západočeského klubu zatím Viktoria s konečným stanoviskem vyčká. „Počkáme na výsledky očekávaného disciplinárního řízení, následně zaujmeme jasné stanovisko,“ potvrdil mluvčí.

„Sám hráč, který byl v úterý osobně přítomen otevření B vzorku, se k záležitosti nebude vyjadřovat,“ dodal Pavel Pillár.

Škála trestů, který může disciplinární komise určit, je v tomto případě od napomenutí až po čtyřletý zákaz činnosti. Standardní je ale dvouletý distanc.

Je téměř jisté, že Viktoria tak s Bystroněm přijde v krátké už o třetího hráče základní sestavy. Ještě před Vánoci se dohodla na přestupu Jiráčka do Wolfsburgu a do stejného klubu nejspíš zamíří i Pilař, kterému Plzeň ve středu vydala souhlas k předčasnému ukončení hostování. Hráč měl na západě Čech původně hostovat až do konce sezony.