Radim Řezník minulý týden zajistil Plzni remízu 1:1, což je z pohledu pohárové matematiky do čtvrteční odvety lepší výsledek než třeba plichta 0:0. „Vyrovnávací gól nám pomohl, ale vyhlídky na postup jsou stále otevřené pro oba týmy. Hrajeme doma, takže věřím, že s podporou fanoušků zápas zvládneme,“ uvedl Řezník na včerejší tiskové konferenci.

V létě jste si z Bukurešti přivezli ještě lepší výsledek 2:2, ale doma jste prohráli 1:4. Dá se z odvety poučit?
Tehdy jsme měli utkání dobře rozehrané. Vyrovnali jsme na 1:1, ale posledních dvacet minut jsme nezvládli a třikrát inkasovali. Na to si teď musíme dát pozor. Máme trošku výhodu, protože Partizan musí vstřelit branku, pokud chce postoupit. Těžko se hraje na 0:0, ale přesto musíme hrát dobře dozadu. Věřím, že nějaký gól vstřelíme.

V čem je největší síla Bělehradu?
Partizan má šikovné ofenzivní hráče, jako jsou Tošič, Jovanovič, Soumah a Tawamba, který sklepává balony do křídel. Vynikají ve hře jeden na jednoho, což se před týdnem potvrdilo. Myslím si ale, že to nebude jen o nich.

V Bělehradě jste vystřelili na branku až v 80. minutě. Co udělat pro lepší ofenzivní výkon?
První poločas se nám nepovedl, po přestávce jsme dostali gól. Hrát jsme začali až posledních 30 minut. Věřím, že doma budeme produktivnější.

Balkánci jsou povahově horkorevní. Nehrozí, že v případě pro ně nepříznivého vývoje začnou hrát až zákeřně?
Souhlasím, že jsou horkokrevní. V Bělehradě jsme s nimi neměli potyčky, ale stát se může cokoliv. Musíme být nad věcí a soustředit se na sebe. Pokud by někdo od nich byl vyloučený, byla by to výhoda pro nás. Trenéři nás určitě upozorní, abychom se nenechali vyprovokovat.