I když nastoupí poslední tým proti prvnímu a o roli favorita není pochyb, sobotní zápas v Brně mezi domácí Zbrojovkou a lídrem Viktorií Plzeň má pro oba týmy obrovský náboj.
Brno se bude chtít odrazit ze dna tabulky, kam spadlo po prohře se Slováckem 0:1.

A Západočeši?

Ti už si další ztrátu na cestě za vysněnou účastí ve skupině Ligy mistrů nemohou dovolit. Před Slavií vedou už jen o pět bodů a za dva týdny je čeká zápas v Edenu.

Ale naopak – když se jim podaří v Brně vyhrát, vykročí rázně za titulem.

A Slavii dostanou před nedělním těžkým zápasem v Liberci pod tlak.

Na Moravě to však nebude mít Viktoria vůbec snadné. Uvědomuje si to i trenér Plzně Pavel Vrba.

„Čeká nás zápas se soupeřem, který hraje o holý život. Brno ukázalo svoji kvalitu v utkání proti Slavií, která tam vyhrála těsně 1:0 brankou ze standardní situace. Jinak to byl vyrovnaný zápas,“ upozorňuje trenér Pavel Vrba.

Plzeňský kouč samozřejmě vnímá, že nevyhrát v Brně by už byla velká komplikace. „Potřebovali bychom bodovat na sto procent, abychom se i trošku uklidnili před závěrem soutěže. To, že jsme zápas se Spartou dokázali z 0:2 alespoň srovnat na 2:2, nám určitě hodně pomůže.

Chceme v Brně uspět,“ dodává trenér Viktorie, která v osmi jarních kolech vyhrála jediný zápas.
V pohodě ovšem není ani Brno. Zbrojovka už 490 minut nevstřelila gól, na jaře se trefila jen dvakrát.

„Plzeň není v komfortní situaci, ale my také ne. Důležité bude hrát tak, aby soupeř ještě více znejistěl. Musíme se vyvarovat chyb, a když už chybu uděláme, mít štěstí, aby ji soupeř nepotrestal. Potřebujeme podat výkon za hranicí svých možností,“ je si vědom kouč Brna Roman Pivarník, který v Plzni vloni na jaře skončil.

„Zápasy s Plzní beru speciálně, není to tak dlouho, co jsem tam trénoval. Plzni přeji titul, ale v sobotu chceme bodovat. Už se nemůžeme ohlížet na nic a musíme zoufale sbírat body i tam, kde se s tím papírově nepočítá. Na mužstvu vidím velké odhodlání,“ dodal trenér Roman Pivarník.

2. utkání play off extraligy házené mezi celky Talent Robstav M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha 15. dubna v Plzni.
Chceme rozhodnout už v Praze, přeje si trenér Talentu Tonar