K široké tuzemské sbírce by ale fotbalisté Viktorie Plzeň rádi přidali ještě jeden velmi cenný zahraniční exemplář – výhru nad FC Sport Bukurešť (FCSB).

S žádným soupeřem se svěřenci trenéra Pavla Vrby nesetkali na podzim tolikrát jako s aktuálně druhým celkem rumunské ligy.

Bilance? Nic moc.

Jedna remíza a dvě porážky.

Ve čtvrtek večer budou mít viktoriáni čtvrtý pokus zdolat nepříjemného soupeře.
„Třikrát nezvládnout zápas s jedním soupeřem není optimální. Doufám, že to ve čtvrtek konečně všechno prolomíme a vyhrajeme. Motivace z naší strany je maximální. Chceme zvítězit a vytvořit si takové postavení, abychom postoupili do jarní části soutěže. Nejsme do toho tlačeni, ale uděláme všechno proto, aby to tak bylo a my jsme postoupili,“ prohlásil na středeční tiskové besedě trenér Viktorie Pavel Vrba.

Jak složité pro trenéra může být přijít proti soupeři, s kterým jste se během krátké doby utkal třikrát, s něčím novým a překvapit ho?
„Je pravda, že FCSB bereme už stejně jako mužstvo z české ligy. Známe dobře jejich kádr, jeho kvalitu, nebezpečného útočníka Alibeka a o to je to v přípravě na zápas možná snazší. Čtvrté utkání beru jako velkou výzvu FCSB konečně porazit, i když vím, že to bude velice těžké,“ uvědomuje si plzeňský kouč.

Největší sílu rumunského mužstvo vidí trenér Západočechů v ofenzivě. „V tom je rumunský tým výjimečný. Já ale věřím, že jsme se z předcházejících tří vzájemných utkání dostatečně poučili,“ říká trenér Vrba, který se stejně jako v ligovém utkání na Slovácku musí obejít bez zraněných záložníka Martina Zemana a útočníka Michaela Krmenčíka.

„Ani jeden z nich není v takovém stavu, aby mohl být připraven na utkání,“ vyloučil kouč start obou hráčů.

Utkání, které začíná v 19.00 a vysílá ho ČT sport, se bude hrát na zbrusu novém trávníku. Ihned po pohárovém utkání se Slováckem vjela na hrací plochu mechanizace a trávník strhla. Na plochu se pokládaly travnaté pásy 15 krát 1,2 metru. Na výměně se pracovalo ve dne v noci. „Trávník prošel během podzimu velkou zátěží a jeho stav tomu již odpovídal. Proto jsme se rozhodli pro výměnu,“ uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Přinese nový trávník Viktorii štěstí?