„Ve druhé jsme se zlepšili, hodně nás podržel Staněk, odvedl super práci. Pochválit musím všechny, proti těžkému soupeři to nebylo jednoduché. V první půli měl soupeř lepší pohyb než my, byl nepříjemný při standardkách,“ zhodnotil utkání plzeňský trenér Michal Bílek, kterého potěšil zisk tří bodů. „V Budějovicích se nevyhrává snadno,“ doplnil kouč Viktorie.

"Dneska jsme výkonem přispěli k dobrému zápasu, bohužel jsme nevyužili šance," uvedl jeho budějovický protějšek David Horejš. "Plzeň dokázala proč je první, z jedné šance dala gól."

První velkou akci měli domácí, jenže ránu Škody po akci Brandnera vyrazil jihočeský rodák v plzeňské brance Staněk. Na druhé straně kontroval hlavičkou Havel, gólman Vorel vytáhl na roh. V rukavicích pak ukryl i pokus Chorého.

Zato plzeňský gólman už byl ve 23. minutě překonaný, ale dalekonosnou ránu Škody zastavilo břevno. Hostující Čermák pak zakončoval po půlhodině hry nepřesně. To Budějovice byly daleko nebezpečnější, ránu van Burena musel Staněk vyrážet na roh.

I ve druhé půli začalo aktivněji Dynamo, jenž van Buren slibný únik nezakončil a Mršič pak střílel vedle. Postupem času ale přebrali iniciativu na svoje kopačky viktoriáni. Domácí Škoda zahrál na hranici šestnáctky rukou, byl z toho trestný kop, který napálil Kalvach do zdi.

V 63. minutě se ocitl ve slibné šanci Sýkora, ale střela mu nesedla a usnadnil domácí brankáři Vorlovi zákrok. A Dynamo se pak z tlaku vymanilo, hrozilo rychlými brejky. V 72. minutě hlavičkoval domácí Skovajsa nad.

Fotbalisté béčka Viktorie Plzeň (na archivním snímku hráči v bílých dresech z letošní zimní přípravy proti Klatovům) podlehli Ústí nad Labem 1:2.
V silném větru viktoriáni neuspěli. Nezasloužili jsme si prohrát, tvrdí Parlásek

A tak udeřilo na druhé straně, čtvrthodiny před koncem se pověsil Bucha do centru Mosquery a pro něho netradičně hlavou otevřel skóre – 0:1. Domácí ani v závěrečném tlaku nevyrovnali, v nastaveném čase vytáhl brankář Staněk tutovku Tolna.

Dynamo České Budějovice – Viktoria Plzeň 0:1
Poločas:
0:0. Branka: 75. Bucha. Rozhodčí: Klíma – Váňa, Slavíček. ŽK: Novák, Hellebrand – Kalvach, Holík. Diváci: 3278.
Č. Budějovice: Vorel – Novák (88. Hais), Králik, L. Havel, Skovajsa – Čavoš (80. Vais), Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić (80. Tolno) – Brandner (66. Hellebrand).
Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda, Sýkora – Bucha, Kalvach – Kopic, Čermák (46. Libor Holík), Mosquera – Chorý (76. Beauguel).