Ale vyrovnat už se domácím nepodařilo, přestože šance na to měli. Viktoriáni zase hrozili z brejků, ale další gól už diváci na stadionu U Nisy neviděli. A tři body putují do Plzně. To je pro svěřence trenéra Pavla Vrby důležité vzpruha před úterním pohárovým zápasem s Olympiakosem Pireus.

„Přiznejme si, že pro nás to bylo velice složité utkání. Liberec hrál dobře. My jsme si to v závěru zkomplikovali inkasovaným gólem, ale domácí si ho za aktivitu zasloužil,“ hodnotil utkání plzeňský kouč Pavel Vrba.

Mrzely ho však neproměněné brejky v závěru zápasu. „Stalo se to už ve druhém zápase, že zakončení po nich je nulové. Doufám, že příště už budeme úspěšnější,“ dodal trenér Viktorie.

V prvním poločase měli sice více za hry viktoriáni, ale největší šanci spálil ve 35. minutě domácí Pázler. „Bylo to takové bláznivé, nahoru – dolů. Nám chyběl větší klid v koncovce,“ říkal v poločase Adam Hloušek, jenž nastoupil za Plzeň poprvé v soutěžním zápase.

Místo tentokrát nezbylo na Limberského, jenž má na poháry stop a trenér Pavel Vrba si tak potřeboval vyzkoušet na levém beku další variantu. Včera mu chyběl i kvartet zraněných (Hubník, Procházka, Ekpai, Beauguel). Naopak na lavičce byl Hejda.

A další zásah do plzeňské defenzivy přišel už po deseti minutách, kdy Havel střídal nakopnutého Řezníka.

Viktoriáni nakonec udeřili po přestávce. Skóre otevřel v 57. minutě po Havlově centru Pernica, který se podílel i na druhém gólu. Dvacet minut před koncem vyhrál hlavičkový souboj ve vápně a Kopic pak nádhernou ranou zvýšil na 2:0. Musa zdramatizoval závěr snížením na 2:1, ale víc už Liberec nestihl.