Důležitý duel, ke kterému nastoupili jen tři dny po nevydařeném utkání Evropské ligy s Fenerbahce, vyhráli 2:0. Na hřišti soupeře, který body doma rozhodně nerozdává.

„Když se vám nepovede zápas podle vašich představ, určitě to na týmu nějaké stopy zanechá. Opravdu silné týmy se ale poznají podle toho, jak potom zvládnou příští zápasy," řekl před utkáním v Mladé Boleslavi trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Po utkání plzeňský kouč neskrýval spokojenost. Nejen ze zisku tří bodů, ale i ze způsobu, jakým jeho svěřenci utkání zvládli.

„V mezihře, v kombinaci jsme byli silnější než soupeř. Je jen škoda, že jsme v některých fázích utkání hru nezrychlili ještě více a nedostávali se do většího počtu brejkových situací," uvedl Trenér Pavel Vrba.

Za klíčový okamžik zápasu považuje první gól Koláře v nastaveném čase prvního poločasu. „Gól do šatny nám pomohl," souhlasí plzeňský trenér.

Po obrátce musela Plzeň čelit zvýšenému tlaku Středočechů, zejména pak po vyloučení Filla po druhé žluté kartě.

„Většinou to ale byly centrované míče do vápna, bylo to hodně o soubojích. Asi dvakrát nám ale míč propadl a Boleslav byla blízko vyrovnávací branky. Při velké šanci domácích nás ale podržel brankář Kozáčik," pochválil kouč gólmana Viktorie.

Po vyloučení domácího Magery se hra vyrovnala. „Potom už se nám hrálo lépe, když se síly vyrovnaly," říká.

Zaslouženou výhru Plzně zpečetil v závěru Horváth, který proměnil penaltu nařízenou po faulu na Rajtorala.

Po remíze Sparty doma s Jabloncem zvýšila Viktorie svůj náskok v čele Gambrinus ligy na tři body. A v klidu se může chystat na čtvrteční odvetu v Istanbulu proti Fenerbahce.

Kouč Viktorie i kvůli tomu nechal v první půli odpočívat některé hráče (Rajtoral, Bakoš). „Když hrajeme zápasy v rytmu čtvrtek – neděle, musíme některé hráče pošetřit. Naštěstí mám na lavičce kvalitní fotbalisty," uvedl Vrba.