Odchody klíčových hráčů neustále oslabovaný západočeský tým zvládl duel s těžkým soupeřem na jedničku. Zápas, který směřoval k remíze, nakonec rozhodl střídající útočník Martin Psohlavec brankou šest minut před koncem.

Sturm Graz má v čele rakouské nejvyšší soutěže stejně bodů (37) jako druhý Salcburk a třetí Austria Vídeň. Výhra nad momentálně nejlepším rakouským mužstvem je tak pro Viktorii cenným skalpem.

„Především je to pro nás povzbuzení do další práce. Na druhé straně by ale nebylo dobré výhru přeceňovat,“ zůstává na zemi kouč Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Pro Viktorii Plzeň byl zápas s Rakušany prvním dulem poté, co mužstvo opustil brankář Michal Daně k, který odešel na hostování do anglického klubu West Bromwich Albion. O post jedničky teď usiluje trojice brankářů Martin Ticháček, Luboš Ilizi a Lukáš Krbeček.

„Všichni dostanou stejnou šanci mě přesvědčit, s kým půjdeme do ligy v roli jedničky. Každý nastoupí v Turecku ve dvou zápasech, jednou do začátku utkání a podruhé do druhého poločasu,“ říká Levý. Proti Sturmu Graz chytal první poločas Krbeček a druhý Ilizi. „Nedostali gól, což je probrankáře dobré vysvědčení. Všechno ale úplně v pořádku nebylo,“ zaregistroval kouč.

Dnes 30. ledna nastoupí Viktorie proti polskému Ruchu Chorzów. Svěřenci slovenského trenéra Radolského jsou po sedmnácti kolech polské ligy jedenáctí.

V týmu hrají například dva Slováci Fabuš a Baláž, Chorvaté Perdijić a Golem či Srb Ninković. Chorzów získal čtrnáct polských titulů a třikrát vyhrál domácí pohár.