Na vysněné duely s Barcelonou, AC Milán a BATE Borisov v rámci základní skupiny tak příznivci úřadujícího českého mistra musí vyrazit do hlavního města.
Viktoria Plzeň sice stále živí naději na využití rekonstruovaného stadionu ve Štruncových sadech, ale šance jsou dle zpráv z Monaka velmi malé.

„V posledních dnech jsme sice se zástupci UEFA intenzivně jednali o udělení výjimky, ale i v závislosti na atraktivitě soupeřů je třeba počítat s pokračováním v edenském azylu,“ sdělil z Monaka generální manažer viktoriánů Adolf Šádek.

Důvodem jsou, vedle zmíněné bezpečnosti, především vysoké nároky na marketingové využití stadionu i jeho okolí, dostatečný počet parkovacích ploch i VIP sedaček, celková infrastruktura a v neposlední řadě velké požadavky na technické zázemí televizních štábů.

„Plzeňský stadion všechny tyto požadavky v budoucnu splňovat bude, v tuto chvíli je však opravdu pravděpodobnější pražská varianta. Navíc i tam by nás stran výše zmíněných požadavků čekalo množství práce, základní skupina Ligy mistrů má ještě mnohem větší nároky, než tomu bylo na utkání play off,“ vysvětlil Šádek.

Otázka distribuce lístků a jejich cen se bude řešit až po příjezdu managementu klubu do Plzně.

„Fanoušci se vše s předstihem dozvědí, samozřejmostí bude zvýhodnění držitelů našich permanentních vstupenek. Co se týče ceny, budeme chtít najít střední cestu. Je třeba počítat s tím, že vstupenky budou dražší než při duelu s Kodaní. Je třeba vzít v úvahu naše náklady, které se oproti duelu play off výrazně navýší,“ sdělil Šádek.

Zástupci Viktorie se z Monaka vrací o víkendu, následně bude prioritou bezproblémové zvládnutí pondělního ligového trháku se Spartou.

„Paralelně však budeme řešit také povinnosti vyplývající z duelů Ligy mistrů. Víkend tak bude pro celý klub jen a pouze pracovní,“ přiblížil plzeňský manažer viktoriánskou realitu následujících týdnů.

První informace o prodeji, cenách a možnosti sehnání lístků se fanoušci dozvědí v polovině následujícího týdne.

„Prosíme fotbalové příznivce o trošku trpělivosti. Odměnou jim pak budou fantastické fotbalové zážitky. Za všechny zaměstnance a hráče Viktorie mohu slíbit, že pro to uděláme maximum,“ ujišťuje fanoušky Viktorie Plzeň Adolf Šádek.