Ve druhém poločase bušili do soupeře ostošest, do šestnáctky Baníku se valil jeden útok za druhým. Jenže branka hostů byla pro fotbalisty Viktorie Plzeň jako zakletá – minuty ubíhaly, ale kýžený gól nepřicházel.

A tak přišel čas pro trenéra Viktorie Pavla Vrbu. Zkušený kouč předvedl mistrovský kousek, jako vystřižený z učebnice fotbalové taktiky – ve správný čas poslal na trávník ty správné hráče – obránce Davida Limberského a záložníka Daniela Koláře.

Oba zkušení fotbalisté, kteří patří ke strůjcům zlaté éry Viktorie, zařídili obrat a pomohli mužstvu. Limberský krásnou střelou otevřel skóre a rozjásal zaplněnou Doosan Arenu. Kolář pak po přihrávce výborného Krmenčíka chladnokrevně a s přehledem vstřelil pět minut před koncem třetí gólem a zpečetil výhru 3:0.

„Oba vnesli do naší hry ofenzivní nadstavbu,“ komentoval klíčové střídání trenér Vrba.

Hráči Viktorie měli v nohou vyčerpávající zápas s Larnakou, a tak trenér Vrba udělal v sestavě sedm změn. Postupně se ale do hry zapojili tři hráči, kteří bojovali v utkání na Kypru – kromě už zmíněných Limberského a Koláře ještě Hejda, který ve 26. minutě vystřídal zraněného kapitána Hubníka.

„Tak zničené hráče jako po utkání v Larnace jsem ve své kariéře ještě neviděl. O to více jsem rád, že jsme po třech dnech zvládli utkání s Baníkem. Ve druhém poločase jsme dokonce stupňovali tempo, což ukazuje, že jsme na sezonu dobře připraveni,“ řekl kouč.

Kvůli zranění kolena opustil hřiště Aleš Čermák s podezřením na poranění kolenních vazů. To se ale nepotvrdilo.

„Aleš absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí a má zhmožděné koleno. V pořádku by měl být v řádu týdnů,“ řekl Deníku mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.