„Mrzí mne, že jsme neudrželi vedení z prvního poločasu. Za stavu 1:0 jsme mohli svůj náskok zvýšit, bohužel Limberský ve velké šanci po přihrávce Horvátha netrefil míč a šanci neproměnil následně ani Pilař. A jestli dobře počítám, tak jsme potom z jediná příležitosti soupeře ve druhém poločase inkasovali vyrovnávací branku,“ litoval kouč Viktorie.

Úroveň zápasu podle něj hodně poznamenalo, že se jednalo o první zápas obou soupeřů ve skupině. „Úvodní zápas je vždycky velmi důležitý a ani jedno z mužstev v něm nechtělo prohrát. Oba týmy hrály mnohem zodpovědněji v defenzivě než v útoku, ale to tak v prvních zápasech bývá. Bod beru, ale jsem zklamaný, že nemáme tři,“ uvedl Pavel Vrba.

Soupeř vstřelil gól po dvojnásobné chybě Plzně. „Situaci se dalo samozřejmě předejít. Nejprve jsme v útočné fázi ztratili jednoduchý míč a byla z toho brejková situace. Druhou chybou bylo, že naše tříčlenná obrana byla v tu chvíli daleko od sebe a soupeř obrovské mezery využil a skóroval,“ popsal Vrba situaci, po které jeho tým přišel o vítězství.

Kouč Západočechů odmítl názor, že by jeho týmu v závěru zápasu chyběly síly k závěrečnému náporu. „Dva hráči, Pilař a Limberský nenastoupili zcela zdrávi, měli v týdnu střevní potíže, ale na to, že jsme nakonec nevyhráli, to nemělo vliv. I po taktické stránce jsme zápas zvládli, ale o výsledku rozhodly naše dvě neproměněné příležitosti za stavu 1:0,“ zopakoval Vrba.

V utkání neusedl ani na lavičku Viktorie záložník Martin Fillo. Ten byl údajně pro neshody s trenérem Vrbou přeřazen do B týmu. „Martin Fillo nebyl k zápasu nominován,“ vysvětlil stroze jeho absenci v týmu kouč. Na otázku, proč Fill k zápasu nenominoval, odpověděl: „Já se do toho nechci pouštět. Uvidíme, co bude dál s Martinem, co se týká jeho dalšího působení ve Viktorce,“ dodal trenér Vrba.