Na podzim doma neztratili ani bod, zato na jaře v lize v Doosan Areně ještě nevyhráli. To ovšem chtějí fotbalisté Viktorie Plzeň v sobotu večer v utkání 26. kola proti Karviné změnit.

„Víme, že doma jsme našim fanouškům dlužní. Věřím, že vyhrajeme a naši příznivci půjdou poprvé na jaře z Doosan Areny s vítěznou náladou a že bude co slavit,“ doufá trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Karviná je v tabulce jedenáctá a má o čtyři body více než předposlední Ostrava. Podle kouče Viktorie se dnešní soupeř Plzně v lize zachrání. „Má takový bodový zisk, že ji stačí ve zbývajících pěti kolech dvakrát vyhrát. Je ale pravda, že se nachází v pásmu, kdy se jí hodí každý bod. Já však věřím, že prokážeme svou kvalitu a potvrdíme vítězství z Brna,“ říká kouč Vrba.

Na body však myslí i Karviná. „Plzeň sice na jaře doma ještě nevyhrála, ale je nám jasné, že nás čeká těžký soupeř. Viktoria usiluje o Ligu mistrů, ale i my hrajeme o hodně. Věřím, že Plzeň nakonec titul získá, my se jí to však budeme snažit znepříjemnit,“ slibuje kouč Karviné Josef Mucha.

Ryan Hollweg z Plzně.
Bojovník Hollweg pokračuje v angažmá mezi Indiány

„Chceme předvést dobrou hru, žádného zanďoura, a v Plzni uspět,“ vzkázal na západ Čech trenér Mucha.

Pikantní bude zápas pro karvinského útočníka Tomáše Wágnera, který v Plzni působil.

„Na zápasy v Plzni se vždycky těším. Znám dobře stadion i atmosféru na tribunách, která je vždycky super. Vím, že nás nečeká nic snadného, Viktoria už doma na jaře poztrácela dost bodů a uvědomuje si to. Bude to pro nás o to těžší, takže se na zápas musíme pečlivě připravit,“ říká Tomáš Wágner. A s jakou taktikou Karviná do Plzně přijede? „Asi nemůžeme předpokládat, že budeme Plzeň přehrávat. Na balonu bude určitě více Viktoria, my musíme vycházet ze zabezpečené obrany a snažit se jí to co nejvíce znepříjemnit rychlými protiútoky,“ dodává urostlý útočník.

Dočká se Viktoria doma prvního jarního ligového vítězství?

Miroslav Svoboda
Brankář Svoboda opouští Plzeň a jde do NHL