Jeho svěřenci totiž rozdrtili v posledním podzimním zápase první Gambrinus ligy na domácím trávníku Olomouc 4:0 brankami Rezka, Trappa, Petržely a Koláře, a dali tak všem zapomenout na týden starou smolnou prohru 0:1 v Kladně.

„Výsledek posledního zápasu je hrozně důležitý pro psychiku mužstva, co se týká zimní přípravy. Hráči do ní teď půjdou s optimismem a vědomím, že zakončili rok úspěšně,“ věřil Pavel Vrba.

Vrba nahradil na začátku října na lavičce Viktorie kouče Šilhavého a vedení plzeňského klubu si může po jeho angažování mnout ruce. Nový trenér získal s týmem v sedmi zápasech čtrnáct bodů a jeho úspěšné bilance si dobře všimli také fanoušci. Během sobotního vydařeného duelu několikrát znělo stadionem ve Štruncových sadech jeho jméno.

„Se svým dosavadním působením v Plzni jsem spokojený. Ta bilance je podle mého názoru dobrá. Dostali jsme se do klidných vod tabulky, máme dostatek bodů a postoupili jsme v Českém poháru,“ vyjmenoval důvody k optimismu Vrba.

Pochvaluje si také morálku v týmu. „Dalším důvodem mé spokojenosti je to, že mužstvo pod mým vedením pracuje velice solidně a během mého působení nenastal v týmu žádný problém. Jsem velmi rád, že mohu pracovat s takovou kvalitou, která v Plzni bezpochyby je,“ vysekl Vrba poklonu plzeňským fotbalistům.

Po úspěšné derniéře mají viktoriáni pár dní zaslouženého odpočinku. „Hráči dostali deset dní dovolenou. Opět se sejdeme na tři dny 10., 11., a 12. prosince. To bude spíše jenom takové kolektivní rozloučení s letošním rokem. Od 17. prosince se budou hráči připravovat individuálně podle plánů, které od nás dostanou,“ přiblížil program týmu pro nejbližší dny Vrba.

Znovu se plzeňští fotbalisté sejdou až v novém roce. „Společně začneme se zimní přípravou v neděli 4. ledna a o den později už odjíždíme na týdenní soustředění do Písku,“ dodal Pavel Vrba.