„První poločas jsme si zkomplikovali sami, Slovácku jsme ve druhé části prvního dějství nabídli několik standardních situací. Za stavu 0:0 měli domácí dvě příležitosti, z kterých nám mohli dát gól. Jednou nás zachránila tyč a podruhé Kozáčik. Byly to vzhledem k vývoji utkání velice důležité momenty," připustil trenér Vrba.

Plzeň vstřelila v závěru prvního poločasu gól a po přestávce skórovala dvakrát z rychlých protiútoků. „Byli jsme trpěliví, využili jsme rychlé brejky a domácí z nich potrestali. To nakonec rozhodlo utkání," prohlásil plzeňský kouč.

Z jednotlivců pochválil trenér Vrba především útočníka Stanislava Tecla, který na jeden gól nahrál a další vstřelil sám. „Uplatnil svoji rychlost a v zápase potvrdil, že je to brejkový hráč. Pokud má volný prostor, je velice nebezpečný. Dobrý zápas odehrál i Ďuriš," uvedl na dresu obou ofenzivních fotbalistů trenér Pavel Vrba.

Domácí trenér Svatopluk Habanec litoval neproměněných příležitostí v prvním poločase. „Když chcete proti takovému soupeři jakým je Plzeň uspět, musíte podobné šance proměnit. Kdybychom to dokázali, sahali bychom minimálně po bodu," řekl trenér Habanec.

„Druhá půle už z naší strany nebyla povedená. Otevřeli jsme trochu hru, což se proti takovému soupeři nevyplácí," dodal kouč Slovácka.