„Začátek utkání nám vyšel podle našich představ. První zlomový moment nastal, když Petržela šel sám na branku a šanci neproměnil. Potom, bohužel pro nás, přišla penalta a vyloučení, což mělo obrovský vliv na další vývoj zápasu. Proti takovému soupeři, jakým je Barcelona, je hrát v deseti velký problém,“ uvedl po zápase trenér Viktorie Pavel Vrba.

„I v deseti jsme se mohli vrátit do zápasu, kdyby Petržela proměnil velkou šanci, ale z malého vápna netrefil branku. Kdybychom vstřelili kontaktní gól, mohli jsme zápas ještě zdramatizovat. Barcelona nás už potom k ničemu nepustila a v závěru zápasu nás potrestala po našich chybách,“ konstatoval kouč Plzně.

Smutným hrdinou zápasu byl rakouský rozhodčí Schörgenhofer, který byl daleko přísnější na hráče Viktorie, zatímco některé zákroky hráčů Barcelony, například na Pilaře, blahosklonně přehlížel. „Je pro mě složité vyjadřovat se k výkonu rozhodčího, ale někteří hráči nechtěli o přestávce nastoupit do druhého poločasu a žádali mě, abych je raději vystřídal. Nejhorší je, že se takové situace opakují, zažili jsme to vloni v prvním utkání proti Besiktasi a nedávno na San Siru, kdy proti nám byly nařízeny přísné penalty,“ konstatoval Vrba.

Trenér Plzně musel v kabině flustrované hráče postavit znovu na nohy. „Dalo mě hodně práce je znovu pozvednout. Vysvětloval jsem jim, že přesto, jak se zápas vyvíjí, jsou pro ně utkáni s Barcelonou především příležitostí získat obrovské zkušenosti,“ řekl trenér Vrba.

Poklonu vysekl Západočechům trenér Barcelony Josep Guardiola. „I když jsme dnes v Praze vyhráli 4:0, bylo to pro nás zápas mnohem těžší než v prvním utkání v Barceloně. Plzeň na mě udělala velmi dobrý dojem, i v deseti hráčích se snažila útočit. Z jednotlivců bych vyzdvihl výkon Pilaře. Věřím, že se Viktorii bude dařit i v dalších zápasech. Podle mne má stejné šance postoupit do jarní části Evropské ligy jako Borisov,“ uvedl Guardiola.