Jeho tým sehrál s nejlepším klubovým mužstvem světa důstojnou partii a vysokému favoritovi podlehl nejtěsnějším poměrem 0:1.

„Jsem rád, že jsme v odvetě proti Bayernu ukázali svoji pravou tvář. Náš výkon byl výrazně jiný než v Mnichově, kdy s námi Bayern odehrál partii pro nás až nedůstojnou. Budeme rádi, když v podobných výkonech budeme pokračovat," prohlásil po utkání trenér Pavel Vrba.

Jeho tým se podle něj ponaučil z chyb, které udělal v prvním zápase. „Možná jsme i Bayern svoji aktivní hrou zaskočili," řekl kouč Plzně.

Trenér Viktorie litoval neproměněných šancí, které si jeho mužstvo v zápase vytvořilo. „V prvním poločase měl Dan Kolář šanci, to byla akce, která mohla skončit v síti. Možná nám chybělo i trošku štěstí ve finální fázi. V úvodu tam byla hraniční situace s Teclem ve vápně, pak jsme měli ve druhé půli další dvě situace, kdy jsme mohli Bayern překvapit," uvedl Vrba.

Kouč Plzně věří, že výkon proti špičkovému světovému týmu bude pro jeho mužstvo povzbuzení do dalších zápasů, především pak do prosincového posledního utkání skupiny D Ligy mistrů doma proti CSKA Moskva.

„Pokud bychom zvládli boj o třetí místo ve skupině, bylo by to pro nás velice pozitivní," dodal Vrba.

Kouč Bayernu Pep Guardiola už před utkáním prohlásil, že vyhrát v Plzni bude mnohem těžší než v prvním utkání v Mnichově. Jeho tým čelil v Doosan Areně mnohem vice odhodlanému soupeři.

„Žádný zápas v Lize mistrů není stejný, věděli jsme, že Plzeň bude chtít po porážce v Mnichově daleko lepší zápas. To jsme věděli a také jsme se na to soustředili," zdůraznil trenér Bayernu Mnichov.

„Možná si naši fanoušci mysleli, že po vítězství 5:0 bude pro nás zápas v Plzni snadný, ale znovu se ukázalo, že každé utkání v Lize mistrů je těžké. Nebyl to pro nás vůbec jednoduchý zápas, Viktoria má velmi dobré mužstvo. Ve druhé půli jsme si dokázali vytvořit více šancí a vstřelili jsme i vítězný gól," dodal Guardiola.