A nejen to. Letos na podzim překonal Vrba čtrnáctiletý klubový rekord trenéra Jaroslava Hřebíka z roku 1995 v počtu získaných bodů v polovině soutěže.

To ale není všechno. Viktoria hraje pohledný útočný fotbal, vozí body i ze hřišť silných mužstev, jakými jsou Sparta, Slavia, Jablonec.

Šestadvacet bodů a pátá příčka po podzimu jsou tím nejlepším dárkem pro trenéra, který v neděli oslaví šestačtyřicáté narozeniny.

Mužstvo bylo v létě výrazně doplněno, přesto rozjezd soutěže asi nebyl takový, jaký jste si představoval. Kde vidíte příčiny slabšího startu do sezony?
Přišlo několik kvalitních fotbalistů a naše očekávání byla určitě vyšší. Z nových hráčů ale Bakoš a Rýdel se kvůli zranění zapojili do přípravy déle nebo ještě nemohli trénovat naplno, k nim se navíc přidal rekovalescent Rezek, který na jaře prodělal operaci křížového vazu. První čtyři kola nám až na první zápas na Slovácku nevyšly a až potom jsme se pomaličku rozjížděli.

Kdy podle vás nastal zlom k lepšímu?
Po porážce v Příbrami. To bylo utkání, ve kterém jsme měli jednoznačně bodovat. Bohužel se tak nestalo a my se rozhodli změnit některé věci. Především rozestavení, ze 4–5–1 jsme přešli na 4–4–2. Příchodem Davida Bystroně se zpevnila obrana a zkvalitnila rozehrávka. V dalších zápasech Plzeň nezklamala.

S druhou polovinou podzimu musíte být nadmíru spokojen, v posledních osmi kolech jste neprohráli.
Série osmi utkání bez porážky si velice vážím. Určitě jsme měli vyhrát doma s Brnem nebo v Českých Budějovicích, na druhé straně jsme přivezli pět bodů ze hřišť silných mužstev, jakými jsou Slavia, Sparta a Jablonec. V závěru podzimu jsme měli zejména na hřištích soupeřů velmi dobrou formu a mě mrzí, že jsme nemohli sehrát poslední zápas s Teplicemi.

Celý rozhovor najdete v sobotním Plzeňském deníku.