Jenže to dopadlo právě naopak. Rychlý gól vstřelila Viktoria Plzeň a přiblížila se výrazně k vysněnému postupu.

„Rychlý gól utkání výrazně ovlivnil," konstatoval po utkání trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Pak jsme sice měli dvakrát štěstí, kdy jsme zablokovali střely soupeře, ale jinak jsme utkání měli pod kontrolou," uvedl úspěšný kouč, který přivedl Viktorii podruhé během tří let do základní skupiny Ligy mistrů a jednou si do základní skupiny Evropské ligy.

Neuvěřitelná bilance.

První postup před dvěma lety byl podle kouče Viktorie těžší. „Tentokrát jsme měli cestu trochu snazší, ale tím nechci nějak snižovat výkony Sarajeva či Mariboru, byli to oba těžcí soupeři. Snazší jsme to měli proto, že jsme byli bohatší o zkušenosti, které jsme mezitím v evropských pohárech získali," upřesnil své zdůvodnění Vrba.

Postup jeho týmu byl podle něj zasloužený. „V součtu obou zápasů jsme si postup zasloužili," uvedl devětačtyřicetiletý trenér Viktorie, který splnil svůj slib, že v případě postupu do základní skupiny předvede fanouškům kotoul vzad.

„Myslím, že to bylo technicky vytříbené," smál se. „Chtěl bych poděkovat svému učiteli na základní škole, který mě kotoul naučil," vzkázal do rodného Přerova Pavel Vrba.

Za nejtěžší v kvalifikaci Ligy mistrů považuje kouč Viktorie souboj se Sarajevem. „Zvláště odveta v Sarajevu byla náročná. Tam se lámal chleba," přiznal.

Jeho tým nakonec prošel kvalifikací suverénně. „Uhráli jsme šest vítězství, což je hodně cenné. Největší dík za to patří hráčů," pochválil mužstvo trenér Pavel Vrba, který při závěrečné děkovačce na stadionu Ljudski vrt pomyslně smekl před hráči klobouk.

Kouč Mariboru Ante Čačič popřál sportovně Viktorii k postupu. „Plzeň ukázala, že je lepším týmem a zaslouženě postoupila. Není to žádné překvapení, protože víme o její kvalitě. Gratuluji Plzni a přeji jí všechno nejlepší v dalších bojích," řekl trenér Mariboru.

„Hráli jsme to, co nám soupeř dovolil. Měli jsme pár šancí, ale žádnou jsme neproměnili, proto jsme na postup nemohli ani pomýšlet," dodal Ante Čačič, který svůj tým povede v Evropské lize.