„Co jsme ale dostali Schalke za soupeře a poté, co odešel do Wolfsburgu Petr Jiráček, začal jsem se o tuto soutěž intenzivně zajímat,“ prohlásil trenér českého mistra.

V sobotu kouč Viktorie sledoval v hledišti stadionu v Mönchengladbachu souboj domácí Borussie právě se Schalke. Domácí v duelu čtvrtého celku se třetím zvítězili přesvědčivě 3:0 a hostům uštědřili první letošní porážku v bundeslize.

Borussia nastřílela všechny tři góly během první půlhodiny a pro Schalke potom bylo těžké zápas otáčet. Co podle vás nejvíce rozhodlo o výsledku?
Vývoj zápasu hodně ovlivnil vedoucí gól domácích, Mönchengladbach ho vstřelil už ve druhé minutě. Po čtvrthodině hry inkasovalo Schalke podruhé a po půlhodině potřetí. Na hosty to padlo a zápas byl rozhodnutý. Druhá půle byla už spíše dohrávací. Schalke sice bylo aktivnější než v první půli, ale domácí zhustili vlastní polovinu hřiště, už se tolik nedostávali do útočné fáze, ale soupeře už do ničeho nepustili.

Fotbalisté Schalke do zápasu v Mönchengladbachu v bundeslize letos ještě neprohráli, první body ztratili až v minulém kole remízou doma s Mohučí a teď najednou přišla porážka 0:3. Překvapil vás výsledek?
Na rovinu, takový výsledek jsem nečekal. Překvapilo mě to zvláště poté, co v prvních dvou letošních ligových zápasech doma Schalke vyhrálo nad Stuttgartem 3:1, a v Kolíně nad Rýnem dokonce 4:1.

Schalke vytěžilo z posledních dvou kol pouhý bod, dokonce se hovoří o menší herní krizi mužstva. Co si o této situaci myslíte?
Nás tohle nesmí vůbec zmást nebo ukolébat. My musíme vycházet z utkání, která se Schalke podařila, a ne z jednoho utkání, v kterém se může stát, že to nevyjde.

Nemáte obavy z toho, že takováto sprcha může fotbalisty Schalke před utkáním s Viktorií naopak nabudit, aby odčinili nevydařený sobotní zápas v Mönchengladbachu?
To se samozřejmě může stát. To ale uvidíme až ve čtvrtek v Plzni, jestli je porážka v Mönchengadbachu srazila nebo je naopak nabudila.

Jak se vám v sobotu líbila hra Mönchengladbachu, který se v minulé sezoně v bundeslize zachraňoval a teď bojuje o titul?
Borussia mě překvapila, zejména v prvním poločase hrála velmi dobře. Na druhou stranu si myslím, že ve druhém poločase mohli být její fotbalisté více aktivní, připadalo mi, že si chtějí už jen pohlídat výsledek.

Chloubou bundesligy jsou určitě diváci, návštěvy jsou skvělé. Jak se vám zamlouvala atmosféra při zápase?
Když na stadionu fandí čtyřiapadesát tisíc diváků, tak to se samozřejmě musí odrazit i na atmosféře utkání, která byla fantastická. To se pak díváte na fotbal úplně jinak, než když na něj přijde patnáct set diváků jako někdy u nás. To vám nevadí zima ani mráz.

Ve stejném kole bundesliugy zazářil bývalý hráč Viktorie Petr Jiráček, který dvěma góly zařídil výhru Wolfsburgu 3:2 nad Freiburgem. Jak se vám líbil jeho výkon?
Jsem rád, že Petr ve Wolfsburgu nastupuje pravidelně v základní sestavě a že se v utkání proti Freiburgu chytil i střelecky. A věřím, že je to hráč, který dokáže v dalších zápasech k tomu přidat i tu nadstavbu. To znamená nejen góly, ale i finální přihrávky a individuální akce.