Hubený bodový zisk z obou zápasů zapříčinil, že z ligy do evropských pohárů cesta pro Západočechy s největší pravděpodobností už nevede. Zatímco Viktoria body ztrácela body, její soupeři v tabulce před ní body naopak sbírali.

„Je to tak, porážka v Olomouci nás nejspíš vyřadila z bojů o evropské poháry přes ligu,“ potvrdil po utkání trenér Viktorie Pavel Vrba.

Jeho svěřenci přitom nebyli v utkání horším týmem než domácí Hanáci. Zatímco Plzeň ve velké příležitosti dvakrát trefila tyč, Olomouc ze stejné situace vytěžila důrazným Hubníkem jediný a rozhodující gól.

Viktoria navíc promarnila šanci na vyrovnání, když za stavu 0:1 neproměnil kapitán Plzně Pavel Horváth pokutový kop. „Porážka v Olomouci mě mrzí, jsem zklamaný. Na druhou stranu jsme bojovali o bod až do konce, ale bohužel se nám to nepodařilo. Rozhodujícím momentem byla naše neproměněná penalta. Ztráta tří bodů, to je pro nás vzhledem k vývoji v tabulce špatně,“ uvedl Vrba.

Naděje Viktorie na případný postup do evropských pohárů se tak upírají k následujícm duelům s Olomoucí v semifinále Ondrášovky Cupu. Šance obou týmů vidí trenér Vrba jako vyrovnané. „Obě mužstva jsou stejně kvalitní, vyhraje šťastnější tým, který vstřelí více branek,“ míní kouč Pavel Vrba.