„Byl to náš nejlepší domácí výkon na jaře. Bohužel jsme zklamali ve finální fázi a navíc jsme soupeři darovali gól. To rozhodlo o tom, že zápas skončil nerozhodně 1:1,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

Slovácko bylo po celý zápas bezzubé, nevytvořilo si jedinou brankovou příležitost a ze všech sil bránilo. „My jsme fotbal nehráli. Spíš jsme byli zakopaní v zákopech jako vojáci u Stalingradu. Plzeň na nás ležela šíleným způsobem. Domácí nás přejeli, ztratili dva body,“ přiznal po utkání trenér Slovácka Michal Kordula.

Jedinou šanci daroval soupeři v 70. minutě plzeňský brankář Kozáčik – jeho rozehrávku zachytil Kubala a lacino poslal svůj tým do vedení. Osm minut na to po obrovském tlaku Viktorie vyrovnal Chorý. „Matúš udělal chybu v rozehrávce, to se ve fotbale stává. Kdyby byl fotbal bez chyb, tak bychom ho asi hráli jen na playstationu. Bohužel se to stalo a my jsme za to pykali,“ komentoval minelu gólmana Plzně trenér Vrba.

Plzeňský kouč musel po tiskové konferenci uklidňovat rozlícené fanoušky, kteří se shromáždili před vchodem do hlavní tribuny. Vchod zahradili policisté a členové bezpečnostní agentury.

Když Vrba k naštvaným fanouškům promluvil, zklidnili se a začali vyvolávat jeho jméno.

Trenér Viktorie si uvědomuje, že jeho tým teď potřebuje k zisku titulu ve zbývajících dvou kolech doma proti Teplicím nebo venku na Dukle jednou zvítězit.

„Před zápasem jsme jasně věděli, že musíme uhrát do konce soutěže čtyři body. Chtěli jsme proti Slovácku bodovat naplno, ale máme jen bod. Abychom získali titul, musíme jeden ze dvou zbývajících utkání vyhrát. Pokud budeme hrát jako proti Slovácku, věřím, že to dokážeme,“ dodal trenér Pavel Vrba, který na tiskové konferenci čelil i dotazu, zda by mohl mohl po sezoně odejít zahraniční angažmá, konkrétně do Ruska.

„O tom nic nevím. Střílet od pasu, to někteří umí,“ odmítl spekulaci Pavel Vrba.