Jeho tým opravdu překvapil. Kolena se na San Siru hráčům Viktorie rozhodně neklepala a se sedminásobným vítězem Ligy mistrů sehráli důstojnou partii.

Z čeho pramenila před zápasem vaše sebedůvěra?
Já své hráče dobře znám a vím, čeho jsou schopni. Jenom je velká škoda, že za svoji práci nedostali odměnu v podobě bodového zisku. Myslím si, že se i italští fanoušci divili, co ´malá´ Plzeň dokáže. Hráči odvedli na San Siru maximum a určitě se nemáme za co stydět.

Váš tým si krok za krokem získává ve fotbalové Evropě respekt a prestiž. Svědčí to o tom, že jdete správnou cestou?
Určitě. Já jsem přesvědčený o tom, že to je jediný správný způsob. Hrát s takovými mužstvy jako je AC Milán, hrát takovou soutěž jakou je Liga mistrů. A snažit se být v ní pravidelně. Jenom tak může jít nejen plzeňský, ale celý český fotbal nahoru.

Mrzí vás více přísně nařízená penalta nebo neproměněné gólové šance?
K penaltě se nechci vyjadřovat, ale neproměněné příležitosti mě mrzí moc. Moc jsme chtěli Milánu vstřelit na San Siru gól, bohužel nám nebylo přáno. Já ale věřím, že v odvetě v Praze v den mých narozenin (6. prosince, poz. red.) Milán porazíme.

Utkání rozhodl svým výkonem švédský útočník Milána Zlatan Ibrahimovič. O jeho startu se pochybovalo, věděli jste, že do zápasu nastoupí?
My jsme to věděli již dva dny dopředu. Bohužel pro nás se uzdravil o týden dříve, než jsme si přáli (usměje se). Jsem přesvědčený o tom, že kdyby Ibrahimovič nebyl na trávníku, situace pro Milán by byla mnohem složitější. Byl u všech důležitých ofenzivních akcí soupeře a zápas rozhodl.

Co říkáte výkonu brankáře Čecha?
Hodně nás podržel, podal zatím nejlepší výkon v dresu Viktorie.

Na San Siru vás povzbuzovaly čtyři tisíce fanoušků Viktorie. Vnímal jste to?
Samozřejmě. A měl jsem velkou radost. Tolik lidí se za českým klubem do zahraničí ještě nikdy nevydalo. To, co naši fanoušci na stadionu předvedli, bylo fantastické.