"Dneska to byla naše tvář, náš způsob hry. Ukázali jsme, proč v české lize okupujeme horní patra tabulky a proč jsme se dostali v Evropské lize takhle daleko," chválil svoje mužstvo plzeňský trenér.

Stejně jako někteří hráči i trenér Vrba připustil, že jeho tým si postup z osmifinále Evropské ligy přes Fenerbahce prohrál už v úvodním utkání v Plzni, ve kterém padnul 0:1.

„V odvetě v Turecku jsme byli po remíze 1:1 lepším mužstvem a ukázali jsme, proč v soutěži došli tak daleko," uvedl Vrba.

"Souboj s Fenerbahce musím hodnotit jako dvojutkání. Bohužel v domácím zápase jsme nehráli tak, jak jsme si představovali a jak nás znáte. To si myslím, že bylo v tom dvojutkání rozhodující," míní kouč Viktorie.

Za výkon na hřišti soupeře své svěřence pochválil.

Vrbu mrzel laciný vedoucí gól soupeře těsně před poločasem po zaváhání Horvátha, který ve vápně neodkopl míč. "Vysvětloval jsem, že hráč ve velkém vápně se musí chovat zodpovědně a pokud je zády, nehrát na více dotyků. Ale Pavel mi říkal, že na něj někdo volal, že je sám," líčil klíčový okamžik zápasu kouč Viktorie.

Plzeň si v zápase připravila několik gólových příležitostí. "Už v prvním poločase jsme měli dvě šance, kdy jsme mohli soupeře potrestat. V druhém poločase jsme pak podle mne byli výrazně lepší, i když Fenerbahce se dostalo taky do dvou tří šancí z brejků. Ale my jsme nastřelili a tyč a měli další dvě dobré šance," litoval kouč Plzně.