Úřadující mistr bude chtít potvrdit svoji výbornou formu dnes na hřišti ligového nováčka, pražské Dukly. Duel 4. kola nejvyšší domácí soutěže začíná na stadionu Na Julisce v Dejvicích v 18.20 hodin a v přímém přenosu ho bude vysílat televizní stanice ČT4.

„Dobře víme, že pokud chceme hrát i v budoucnu evropské poháry, tak právě v Gambrinus lize musíme uspět. Také víme, že nám chybí některé body, které jsme chtěli uhrát v prvních dvou utkáních,“ naráží na remízu s Libercem a prohru s Bohemians 1905 trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Momentálně jsme v lize ve ztrátě. V současnosti je pro nás Gambrinus liga stejně důležitá jako Champions league, protože při závěrečném součtu chceme být nahoře,“ přiznal kouč plzeňského týmu.

Dukla se vrátila do první ligy po dlouhých sedmnácti letech. „Postoupili naprosto zaslouženě. Celou sezonu vévodili druhé lize a určitě je to mužstvo, které mezi českou elitu patří. Čeká nás soupeř, který bude hlavně v domácích zápasech velice nepříjemný a bude se na nás chtít vytáhnout,“ je přesvědčen Vrba.

„Co jsem měl možnost vidět, tak hráli velice dobře technicky a měli dobrou organizaci hry. V tomto ohledu nás nečeká nic jednoduchého,“ tuší trenér týmu, který má po vítězství v Kodani 3:1 výrazně nakročeno do Ligy mistrů.

Kromě domácího prostředí může Dukla těžit také z nováčkovské euforie. „U nováčků je to tak vždycky. Hlavně v prvním roce. Říká se, že pro nováčky bývá složitější až ten druhý rok. Dukla má velice dobře poskládaný tým, který je dobře vedený a jsem přesvědčen, že se v lize neztratí,“ ocenil Vrba kvalitní práci trenéra Luboše Kozla.

Viktoria se naposledy utkala s pražskou Duklou před dvěma lety v rámci Ondrášovka Cupu. V tomto utkání vyhrála Plzeň na Julisce 4:1 brankami Bakoše, Střihavky, Koláře a Rezka.

„Samozřejmě, že bych stejný výsledek bral i tentokrát, ale třetí kolo poháru je něco úplně jiného než první liga. My momentálně jedeme na dvou frontách, na obou chceme uspět a uděláme všechno pro to, abychom na Dukle bodovali,“ slibuje Vrba.

Dnešní utkání se podle původního rozpisu mělo odehrát už v pátek, ale nakonec bylo kvůli účasti Plzně v pohárové Evropě přeloženo. „Vzhledem k té zátěži se snažíme najít takový termín, abychom měli mezi zápasy alespoň čtyři dny volna,“ vysvětluje Vrba.

V Kodani nemohli kvůli karetním trestům hrát Jiráček a Bakoš. „V sestavě určitě nastanou změny na základě zdravotního stavu hráčů. Uvidíme, jak se nám podaří dát je dohromady, protože po zápase v Kodani jsme měli trošku problémy. Pokud budou Bakoš s Jiráčkem zdrávi, tak by měli nastoupit. Pár změn v sestavě ale určitě bude,“ přiznal Vrba.