„Jsem hodně zklamaný. Jak z výsledku, tak především z výkonu ve druhém poločase. Chyběla mi u hráčů větší odvaha, touha jít v útočné fázi do rizika. Je pravdou, že letenští mají defenzivní hru velmi dobře zorganizovanou, přesto jsme měli Spartu mnohem více pozlobit,“ zhodnotil duel trenér Pavel Vrba, který následně zalitoval obou červených karet.

Ve 28. minutě byl vyloučen sparťanský kapitán Tomáš Řepka a v 87. minutě šel předčasně pod sprchy plzeňský František Rajtoral. „Obě červené mi přišly hodně přísné. Karta pro Tomáše Řepku navíc hodně ovlivnila utkání. Sparta následně začala hrát hodně takticky, tempo upadlo. Jsem přesvědčen, že kdyby hrály oba celky v plném počtu hráčů, dočkali by se fanoušci atraktivnějšího zápasu,“ věří Vrba.

Také kapitán Viktorie Pavel Horváth litoval především neproměněné přesilovky svého týmu. „Nehráli jsme tak aktivně jako v minulých zápasech na Letné. Jako bychom čekali, že nám vítězství samo spadne do klína. Je to velká škoda, první Superpohár jsem chtěl vyhrát,“ mrzela těsná prohra plzeňského špílmachra.

Superpohár nepřilákal do ochozů Generalli Areny ani zdaleka tolik diváků jako nedávné finále Ondrášovka Cupu, plzeňský kapitán měl přesto pro diváky slova uznání. „Dalo se čekat, že v tomto čase a při tomto počasí nebude narváno. Osobně jsem čekal více sparťanů, ale alespoň byli o to více slyšet naši fans. Děkujeme jim, že za námi dorazili. A příště se jim pokusíme odvděčit lepším způsobem,“ slibuje Horváth.