„Rádi bychom do jarní části vstoupili stejně úspěšně jako do podzimní, to znamená vítězstvím,“ přeje si před sobotním zápasem s Jabloncem kouč viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Naším cílem je uspět stejně jako ve všech podzimních ligových zápasech doma. Doufám, že tak stane a že první dárek, který dostanou naši fanoušci pod vánoční stromeček, bude naše vítězství nad Jabloncem,“ věří plzeňský kouč.

Jablonec je nebezpečným týmem, v minulém kole dokázal obrat o body třetí tým tabulky a jednoho z favoritů, Slavii (1:1).

„V české lize dnes nepotkáte soupeře, o kterém byte mohli říct, že vás čeká jednoduché utkání. Každý zápas je náročný a složitý. Do Plzně přijede mužstvo ze středu tabulky, které má ještě teoreticky v dohledu pohárové příčky, jež zajišťují účast v kvalifikacích evropských pohárů,“ upozorňuje Vrba.

„Čeká nás soupeř, který bude chtít v Plzni uspět, na druhou stranu my chceme být v domácím prostředí stoprocentní a věřím, že se nám to podaří. Já ale v české lize respektuji sílu všech týmů. Každý může v zápasech ztratit i získat body s každým,“ připomíná trenér Viktorie Plzeň, který bude v sobotu postrádat kvůli trestu za čtyři žluté karty zkušeného obránce Davida Limberského.

V Doosan Areně došlo už před utkáním Evropské ligy s Bukureští k výměně trávníku. „Kvalitní trávník je pro náš způsob hry důležitý. Snažíme se hrát kombinačně a každá nerovnost to pak může ovlivnit. Jsme rádi, že se vedení rozhodlo pro radikální krok a trávník nechalo vyměnit,“ říká trenér, který věří, že fanoušky neodradí ani chladné počasí. „Bude zima, bude mráz, ale my chceme diváky zahřát fotbalem,“ slíbil Pavel Vrba.