„Zápas pro nás začal špatně, dostat ve čtvrté minutě gól, to se málokomu stává. My jsme v tom ale odborníci, občas takové branky dostáváme,“ zlobil se na svůj tým trenér Viktorie.

Inkasovaný gól ovšem s jeho mužstvem nijak neotřásl. Plzeň se chopila otěží zápasu a až do jeho konce byla lepší.

„Po inkasované brance jsme začali hrát dobře, první poločas byl z naší stany slušný, běhavý. Zaslouženě jsme otočili třemi góly výsledek. Ve druhé půli už tempo opadlo, pak už to byl zápas, ve kterém se více hraje do ofenzivy a méně se brání. Hra z obou stran už nebyla tak přesná, my i Bohemka jsme mohli dát gól, nakonec se to podařilo nám a pojistili jsme si vítězství,“ uvedl trenér Vrba.

Kouč Bohemians Praha 1905 Pavel Medynský neměl ani přes porážku 1:4 k výkonu svého týmu velké výhrady. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, vstřelili jsme gól, ale asi pro nás přišel příliš brzy. Plzeň potom během dvou minut otočila utkání. Šanci na zvrat jsme měli ještě ve druhé půli, kdy jsme za stavu 1:3 trefili břevno, pokud bychom vstřelil gól, Plzeň by to asi neměla tak jednoduché,“ litoval trenér Pražanů.

„Potěšil mě výkon našich mladých hráčů. Prohráli jsme sice 1:4, ale ostudu jsme v Plzni rozhodně neudělali,“ dodal Medynský.

V utkání nastoupil v sestavě Viktorie od začátku Václav Pilař, který chyběl v minulém kole v utkání proti Příbrami. Kolem Pilaře se rozpoutala mediální bouře poté, co podepsal minulý pátek smlouvu s bundesligovým Wolfsburgem a Plzeň kvůli velkému tlaku na hráče nenominovala Pilaře do zápasu. „Venca utkání zvládnul, jeho výkon se mi líbil,“ uvedl na adresu Pilaře trenér Vrba.

O tom, zda mladý hráč v Plzni zůstane až do konce sezony nebo odejde už v zimě, rozhodnou podle trenéra Vrby další jednání. „Jak se vyvíjejí, nevím. Nejsem typ trenéra, který do toho zasahuje. Tohle je plně v kompetenci majitele klubu,“ uvedl plzeňský kouč.

Sám by ale o třiadvacetiletého reprezentanta v zimní přestávce nerad přišel. „Venca je hráč, který vnesl do naší hry jiskru. Kdyby v Plzni zůstal i na jaře, byl bych rád,“ přiznal kouč Viktorie.