„To, co jsme dokázali, je něco mimořádného. Ze šesti zápasů v kvalifikaci Ligy mistrů jsme šestkrát vyhráli, což je obrovský úspěch,“ vystihl famózní jízdu svého týmu nadmíru spokojený kouč.

„Čím jsme hráli déle, tím jsme dostávali těžší soupeře, a dnes jsme měli toho nejtěžšího,“ přiznal Vrba. „Kodaň hrála v první půli vabank, uzavřela nás a my jsme měli špatný pohyb ve středu hřiště,“ vyjádřil kouč nespokojenost s hrou týmu v první půli.

O poločase v kabině měl směrem k mužstvu důraznou domluvu. „Vysvětlili jsme si některé věci. Hlavně jsme špatně bránili a neposouvali se o jednoho hráče. Chtěl jsem po hráčích, aby ve druhé půli zhustili střed hřiště a Kodaň tak neměla tolik prostoru. To se nám podařilo, zachytávali jsme více míčů ve středu pole a z toho pramenily naše brejkové situace. Zápas jsme rozhodli ve druhé půli, kdy jsme byli aktivnější, měli více brankových příležitostí a vstřelili dvě branky,“ uvedl. „Jelikož jsme vyhráli oba zápasy, náš postup je zasloužený,“ konstatoval Vrba, jehož jméno po zápase na stadionu v Edenu vyvolávala téměř dvacet tisíc fanoušků.

Postup přes loňského osmifinalistu Ligy mistrů považuje kouč Plzně nejen za úspěch Viktorie, ale i celého českého fotbalu. „V hledišti nás povzbuzovali nejen Plzeňáci, ale i fanoušci z celé republiky. Věřím, že si všichni zápas užívali. Diváci byli skvělí, takovou kulisu v Čechách už dlouho nepamatuji,“ vzdal hold nadšenému publiku kouč českého mistra.

Trenér Vrba věří, že ani ve skupině Ligy mistrů není jeho tým bez šancí. „Věřím, že nezklameme a získáme nějaké body. Rozhodně bychom nechtěli být za trpaslíka. Rádi bychom postoupili do jarních bojů, což bude naším cílem,“ postavil před mužstvo další náročný úkol kouč Viktorie.

Plzeň bude ve čtvrtečním losování skupin Ligy mistrů v posledním, čtvrtém koši. „Z toho plyne, že dostaneme tři atraktivní soupeře, kteří hrají pravidelně Ligu mistrů,“ je si vědom Vrba.

Ze všech elitních týmů by si nejvíce přál Bayern Mnichov. „Je to náš sen, byla by to zajímavá konfrontace, navíc je to od Plzně kousek. Nemuseli bychom letět, jeli bychom k zápasu autobusem a ušetřili bychom peníze za cestu,“ zažertoval trenér týmu, který si postupem do skupiny Ligy mistrů zajistil do klubové pokladny příjem přes 220 milionů korun.

„Příjemné by to bylo i pro fanoušky, kteří by nemuseli za naším soupeřem podniknout dalekou cestu,“ dodal už s vážnou tváří nejúspěšnější kouč ve stoleté historii západočeského klubu.

Smutek a zklamání naopak vyzařovalo z tváře kouče Kodaně Rolanda Nilssona. „Měli jsme velmi dobrou první půlku, zmáčkli jsme Plzeň a byli jsme určitě lepším týmem. Dali jsme i první gól, což bylo pro nás velmi důležité, bohužel jsme ale po přestávce neudrželi kvalitu z první části hry.Nechali jsme Plzeň vrátit se do hry a po jejím gólu jsme už museli vsadit všechno na jednu kartu. Soupeř nás však potrestal druhou brankou. Pro mě byl náš výkon ve druhé půli velkým zklamáním,“ uvedl smutně švédský trenér dánského mistra.